رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • حجت‌الاسلام ناصرشکریان امیری در پنجمین گردهمایی مدیران در بهشهر بر لزوم بیان سیره علمی و عملی امام حسین (ع) در عزاداری‌های ماه محرم تأکید کرد.

  به گزارش خبرنگار عصرساري،حجت‌الاسلام ناصرشکریان امیری در پنجمین گردهمایی معاونین، مدیران و روسای ادرات تبلیغات اسلامی شهرهای مازندران در بهشهر ضمن اشاره به فرا رسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و ماه محرم‌الحرام گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برنامه‌ریزی‌ها در جهت بیان سیره علمی و عملی امام حسین (ع) باشد و گفتمان عاشورا و این حرکت عظیم در جامعه تبیین شود.

  وی در ادامه اخلاص را رمز موفقیت در تمام برنامه‌های فرهنگی دانست و افزود: اخلاص مهم‌ترین عنصر در فعالیت‌های فرهنگی است و می‌تواند به‌عنوان یک قدرت اثرگذار در کار فرهنگی از آن بهره برد.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ضمن اشاره به اهمیت تبلیغ در ایام محرم و عزاداری‌های این ماه، تصریح کرد: مسئله تبلیغ در ماه محرم بسیار حائز اهمیت است و باید برای اعزام مبلغین در این ماه برنامه‌ریزی دقیق داشت تا بیشترین بهره را از این ماه عزیز ببریم.

  شکریان در ادامه سخنان خود به شهادت شهید سرافراز مدافع حرم شهید محسن حججی اشاره و خاطرنشان کرد: این شهید عزیز مدافع حرم شهید محسن حججی با اخلاص و نیت الهی در راه اسلام گام برداشت و به فرموده مقام معظم رهبری (حفظه الله) حجت خدا شد و این‌گونه در راه اسلام و اهل‌بیت (ع) جان‌فشانی کرد و باعث عزت ایران اسلامی و انقلاب اسلامی شد.

  وی به جایگاه و اهمیت تبلیغ در دنیای اسلام اشاره  و تأکید کرد: مسئله تبلیغ در دنیای اسلام بسیار حائز اهمیت است و تبلیغ چهره به چهره دارای اثرگذاری بیشتری است و باید در مسئله تبلیغ از منابع و کتب موثق و مورد تائید استفاده  و برای مخاطب به‌صورت ساده و شیوا بیان کرد.

  استاد حوزه علمیه و دانشگاه در مازندران در بخش دیگری از سخنان خود صبر و تحمل را در مسئله تبلیغ حائز اهمیت دانست و بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی نیازمند صبر و حوصله است و باید برای اثرگذاری آن‌هم در مخاطب صبر و حوصله داشت.

  شکریان با بیان اینکه روحانیت باید همه همت و تلاش خود را در جهت حفظ جایگاه و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی بکار گیرد؛ اظهار کرد: دشمنان همواره به دنبال تضعیف جایگاه روحانیت و ایجاد شکاف بین این قشر با مردم هستند که باید با آگاهی بخشی و روشنگری در مقابل اهداف شوم آنان ایستادگی کرد.

  مدرس حوزه علمیه مازندران در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت ماه عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و واقعه خونین عاشورا، اذعان کرد: واقعه عاشورا دارای یک ظرفیت بین‌المللی است و بیان سیره علمی و عملی حضرت سیده الشهداء (ع) و این حرکت عظیم باید در این ایام در جامعه اسلامی تبیین گردد و عزاداری متمرکز، اربعین و برگزاری نماز ظهر عاشورا و بیست هشتم صفر باید در جلسات شئون فرهنگی برنامه‌ریزی شود.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار