رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه در سال‌جاری بیشترین اعزام مُبَلغان را در ایام محرم داریم، از اعزام 150 تا 200 مبلغ غیربومی و 250 مبلغ بومی مستقر در بقاع متبرکه در 220 امامزاده شاخص استان خبر داد.

  به گزارش عصرساري،حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در برنامه دوره آموزشی و همایش متولیان غیرمتصرفی مازندران که به میزبانی اداره اوقاف و امور خیریه بابل در امامزاده قاسم (ع) این شهر برگزار شد، گفت: یکی از دسیسه‌های دشمن کمرنگ کردن بزرگ‌ترین اجماع جهانی یعنی حضور عاشقان در اربعین حسینی (ع) است.

  وی با اشاره به اینکه عربستان نه‌تنها خادم‌الحرمین نیست، بلکه خائنین به حرم هستند؛ زیرا فاجعه منا را رقم زدند، افزود: عربستان از عهده مدیریت برنامه حجاج خانه خدا عاجز است درحالی‌که جهان تشیع با مرجعیت آیت‌الله سیستانی و امام خمینی (ره) حرکت بزرگ فرهنگی چند میلیونی اربعین را در جهان با امنیت کامل با وجود تهدیدات تروریست‌های داعش رقم زدند.

  مدیرکل اوقاف مازندران با اشاره به اینکه شهرستان بابل رتبه نخست کمک به موکب‌های مسیر اربعین را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: احیاء بسیاری از موقوفات را مدیون انقلاب و شهدا هستیم و مبلغان ما در پای منبرها خدمات انقلاب و نظام را نادیده نگیرند زیرا بی‌توجهی به خدمات خیانت به حوزه وقف است.

  حیدری اجراء امینانه نیت واقفان را اولویت برنامه سازمان اوقاف برشمرد و خاطرنشان کرد: همه متولیان ملزم به مطالعه اصل وقف نامه هستند؛ زیرا وظیفه ما متولیان تنها اجرا وقف نامه است.

  وی اضافه کرد: اگر رویکرد مجالس حسینی رویکرد دینی، فرهنگی و اسلامی نباشد فلسفه شهادت حسین (ع) تبیین نمی‌شود، سخنرانی در خصوص فلسفه قیام عاشورا جزو برنامه مُبَلغان و در کنار مراسم اطعام دهی باشد.

  مدیرکل اوقاف مازندران با اشاره به اینکه معیار متولیان تنها وقف‌نامه باشد، وقف‌نامه برای متولیان در حکم کتاب بالینی است، ادامه داد: ورود موقوفه در سامانه جامع ثبت شود تا سند و رقبه گم نشود، نداشتن تخلف در اداره موقوفات، توجه به اینکه سرقفلی موقوفه و رقبه توسط مستأجران اجاره داده نشود، رعایت قوانین اوقافی، به‌روز کردن اجارات، تعامل با مردم، استفاده از کارشناسان متخصص مرتبط و معتمد به‌جای کارشناسان سنتی از موضوعات مهمی است که متولیان باید به آن توجه کنند.

  حیدری عنوان کرد: این دوره آموزشی و همایش در راستای برنامه توجیهی برای هیئت امناء، متولیان و دیگر متصدیان حوزه اجرا برنامه اربعین حسینی (ع) بوده که هرساله قبل از ماه محرم برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه اجرا امینانه و عمل به وقف نامه واقفان اولویت برنامه سازمان اوقاف طبق منویات مقام معظم رهبری است، متذکر شد: با توجه به اینکه 80 درصد موقوفات مرتبط با عزاداری حسینی است این همایش در تبادل نظرات و آراء متصدیان این حوزه و متولیان به سبب اهمیت موضوع برگزار شد.

  مدیرکل اوقاف مازندران با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های سازمان اوقاف در ایام محرم، تصریح کرد: برگزاری برنامه بصیرت عاشورایی، اجرا برنامه لبیک یا حسین (ع) در دومین روز محرم، برگزاری همایش رهروان زینبیه (س) و اعزام مُبَلغان از برنامه‌های محوری اوقاف است.

  حیدری در پایان با اشاره به اینکه امسال بیشترین اعزام مُبَلغان را داریم، از اعزام 150 تا 200 مبلغ غیر بومی و 250 مبلغ بومی مستقر در بقاع متبرکه در 220 امامزاده شاخص استان خبر داد.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار