رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 •  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: مرگ‌ومیر ناشي از حوادث كار در چهار ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 100 درصد افزايش يافت و از 17 نفر در چهار ماهه سال گذشته به 34 نفر در سال جاري رسيده است.

  به گزارش عصرساري،  علی عباسی در جمع خبرنگاران گفت: مرگ‌ومیر ناشي از حوادث كار در چهار ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 100 درصد افزايش يافت و از 17 نفر در چهار ماهه سال گذشته به 34 نفر در سال جاري رسيده است.

  وی با بیان اینکه از این تعداد، 30 نفر متأهل و مابقی مجرد هستند؛ افزود: در چهار ماهه سال جاري، 33 مرد بر اثر حوادث كار در استان جان باخته‌اند.

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: بر اساس آمارهاي موجود، سقوط از بلندي با 17 مورد فوتي رتبه اول مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار را به خود اختصاص داده است؛ همچنين برق‌گرفتگی و اصابت جسم سخت هر کدام با 7 فوتي و سایر با 3 در رتبه‌های بعدي مرگ بر اثر حوادث كار قرار دارند.

  عباسی اضافه کرد: در چهار ماهه سال‌جاری، بيشترين مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار با 11 مورد در خرداد ماه و كمترين آن با 6 مورد در تیرماه ثبت‌شده‌ است.

  وی اظهار کرد: طي اين مدت شهرستان‌هاي بابل با 7 فوتي، آمل و ساری هرکدام با 3 فوتي، بيشترين موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند که در مقابل آن شهرستان‌هاي رامسر، فریدونکنار و نور گزارشی از مرگ بر اثر حادثه کار گزارش نشده است.

  عضو شورای قضایی استان مازندران با اشاره به اینکه تعداد 31 نفر از فوت شدگان ایرانی و مابقی دارای ملیت غیر ایرانی هستند؛ عنوان کرد: سنین 31 تا 40 سال با 14 مورد بیشترین و سنین کمتر از 20 سال با یک مورد کمترین موارد را به خود اختصاص دادند.

  رشد 7 درصدی مصدومین حوادث کار

  عباسی در بخش پایانی سخنانش در خصوص مصدومین حوادث کار در  چهار ماهه سال‌جاری اذعان کرد: تعداد 287 (274 نفر مرد و 13 نفر زن) نفر در این چهار ماهه به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش داشت.

  لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی  مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می‌شود و لزوماً نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار