رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از تجلیل از 7 تعاونی استان در دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی کشور خبر داد.

  به گزارش عصرساري،کامران اصغری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته تعاون اظهار کرد: توانمندی‌های بخش تعاون علی‌الخصوص در استان مازندران بر کسی پوشیده نیست و صادرات بالای تعاونی‌ها و تجلیل از 7 شرکت تعاونی به‌عنوان تعاونی برتر صادراتی ملی گواه این مهم است.

   

  وی افزود: دولت یازدهم با ایجاد بستر بسیار مناسب پسا برجام موجب شد تعاونی‌های مازندران در این 4 سال بیش از 76 میلیون دلار محصولات تولیدی، کشاورزی، صنعتی و… به کشورهای خاورمیانه ، آسیایی ، اروپایی و کشورهای عربی صادرات داشته باشند.

   

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار کرد: در دولت یازدهم با عملکرد مطلوب این اداره کل به همراه اتاق تعاون شاهد ایجاد آرامش در بخش تعاون بوده‌ایم و کیفیت را بر کمیت ترجیح داده‌ایم.

   

  اصغری با تأکید بر ضرورت حمایت همه‌جانبه از بخش تعاون، خاطرنشان کرد: تعاون باید بیش از آنچه هست رشد پیدا کند و تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی راهی درست برای رفع نابرابری‌ها می‌باشد و تعاونی‌ها راه بی‌بدیل رفع نابرابری‌ها هستند.

   

  وی اضافه کرد: ظرفیت بالایی برای ایستادن بیشتر بر پای خود داریم و تعاونی‌ها می‌توانند چنین بستری را در استان و کشور فراهم کنند.

   

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به تعاونی‌های موفق در بخش صادرات در استان، تصریح کرد: شرکت‌های تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره برون با بیش از 8 میلیون و 700 هزار دلار، بازرگانی آتیه سازان با بیش از 7 میلیون و 100 هزار دلار، مرزنشینان کناره خزر فریدونکنار با بیش از 2 میلیون دلار، درنا پلت با بیش از یک‌میلیون و 500 هزار دلار، پویا آیش مازند با بیش از هزار و 200 میلیون دلار ، مرزنشینان نشتا با بیش از یک‌میلیون و 200 هزار دلار و تعاونی مرزنشین ساحل طلایی با بیش از یک‌میلیون دلار صادرات به‌عنوان تعاونی‌های برتر استان مازندران در دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی تجلیل شدند.

   

  اصغری خاطرنشان کرد: محصولات صادراتی از قبیل ماهیان خاویاری و خاویار، تخم‌مرغ، محصولات کشاورزی، معدنی، صنعتی، خوراک دام و طیور و ماشین‌آلات مرتبط، کاغذ تست لاینر و کاغذ فلوتینگ و … از جمله اقلام صادراتی توسط این شرکت‌های تعاونی به کشورهای هدف صادر شده‌اند.

   

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان اذعان کرد: همه ما باید برای توسعه استان به تعاون اهمیت بیشتری بدهیم تا بتوانیم برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تلاش کنیم.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار