رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 12 December
 • سمپوزیوم هنر در طبیعت باهدف بازنمائی مشکلات جنگل بولا در بخش دودانگه ساری با حضور ١٥٠ هنرمند از سراسر کشور، از ٢١ تا ٢٤ شهریور در این منطقه برگزار می‌شود.

  به گزارش عصرساري، عبدالرضا احمدی در جمع خبرنگاران گفت: سمپوزیوم هنر در طبیعت باهدف بازنمائی مشکلات جنگل بولا در بخش دودانگه ساری با حضور ١٥٠ هنرمند از سراسر کشور، از ٢١ تا ٢٤ شهریور در این منطقه برگزار می‌شود.

  وی افزود: ٤٠ تن از اساتید به‌نام هنرهای مفهومی نظیر نقاشی، موسیقی و عکاسی هم در این گردهمایی حضور می‌یابند تا سخنرانی و بحث و تبادل‌نظر کنند.

  دبیر این سمپوزیوم اظهار کرد: هنرمندان شرکت‌کننده در مدت برگزاری این سمپوزیوم با حضور در جنگل‌های بولا و نیز در جوار شیرین رود، رودخانه در معرض آلودگی زیست‌محیطی، معضلات و مشکلات منطقه را با ابزار هنر به تصویر می‌کشند.

  احمدی از نشست‌های تخصصی هنرمندان پیرامون مسائل زیست‌محیطی، کارگاه شناخت طبیعت و چگونگی پاسداشت و نیز بازدید مردم از مراحل کار و فعالیت هنرمندان در طبیعت به‌عنوان دیگر برنامه‌های این دروهمی یاد کرد.

  وی در خصوص علت انتخاب جنگل‌های بولا برای برگزاری این گردهمایی هنرمندان دوستدار محیط‌زیست، عنوان کرد: جنگل‌های بولا بخشی از جنگل‌های تاریخی هیرکانی به شمار می‌روند که ایجاد حساسیت در مردم و مسئولان برای حفظ آن ضرورت دارد.

  دبیر سمپوزیوم هنر در طبیعت با اشاره به اینکه در ٢ سال اخیر گردهمایی هنرمندان در جنگل بولا برگزار شد، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت ایجاد شده در خصوص اهمیت حفظ این جنگل‌ها، نماینده یونسکو در ایران مهمان ویژه جشنواره امسال خواهد بود.

  احمدی در پایان از هنر به‌عنوان ابزار مؤثر در بیان و انتقال مسائل و مشکلات محیط زیستی به جامعه نام برد و اذعان کرد: در حال حاضر اکثر هنرها با خروج از گالری‌ها و کشانده شدن در سطح جامعه و خیابان‌ها توانسته نقش تأثیرگذار بیشتری را در آگاهی بخشی مسائل ایفا کند.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار