رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
 • نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: شورای امنیت حقوق بشر و سازمان ملل در جریان کشتار مسلمانان میانمار خاموش و نظاره‌گر هستند و هیچکس حامی و پناهگاه این مسلمانان نیست.

  به گزارش عصرساري، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران اظهار کرد: یکی از وقایع مهم تاریخ غدیر است و واقعه غدیر دارای وجه ظاهری و تاریخی است.

  وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین پیام‌ها و دستاوردهای غدیر مسئله امامت و ولایت و امامت است، افزود: پیامبر زحمات ۲۳ ساله خودش برای دین آسمانی را بی‌صاحب و گمراه نمی‌گذارد.

  نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه امروز کفار از دین اسلام مایوس شده‌اند، تصریح کرد: تمام جز به جز دین برایش نگهبان و حافظ قرار داده شده و نعمت ولایت را بر شما تمام شد.

  طبرسی گفت: نعمت خدا وقتی تمام و کمال می‌یابد که مسلمانان بی‌سرپرست نباشند تا شیاطین و خناسان در دین شما رسوخ نکند و از صراط مستقیم دور نشوند.

  وی با بیان اینکه بیشترین ترس پیامبر برای امت اسلامی، حکومت رهبران ظالم است، بیان کرد: رهبران ظالم امت را اسیر و گمراه می‌کنند.

  امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: نبوت و امامت بقای دین است و این دو حلقه مایه نگهداری دین است.

  طبرسی با بیان اینکه در طول تاریخ نگاه‌های به غدیر منفی و مثبت است، اضافه کرد: نگاه شیعه به غدیر مثبت است و از نظر عقلانی جایز نیست که دین پیامبر پایان یابد.

  وی به روز ۱۷ شهریور جمعه خونین سال ۱۳۵۷ اشاره کرد و یادآور شد: حکومت استبدادی پهلوی جمع کثیری از مردم را به شهادت رساند و خداوند به این شهدای آغازین ترفیع درجات عنایت کند.

  نماینده ولی فقیه در مازندران به پیام رهبر انقلاب اسلامی در کنگره حج اشاره کرد و افزود: تمام مصیبت‌ها، گرفتاری‌ها و جنگ‌ها در بحرین، یمن، لبنان، پاکستان، لیبی و میانمار در سایه اختلاف مسلمانان است.

  طبرسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران حکومت غدیری است، اظهار کرد: غدیر در حکومت شیعی ایران جلوه کرد و این حکومت اسلامی دشمنان را بیچاره کرده است.

  وی با اشاره به اینکه دشمن از حکومت اسلامی در سوریه، افغانستان و پاکستان شکست خورده و از این به بعد هم شکست خواهد خورد، تصریح کرد: شهید حججی و شهدای دفاع مقدس پرورش یافته مکتب علی و عاشورا هستند و دشمنان را بیچاره کرده است.

  نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: فلسطین ۷۰ سال مبارزه کرده است و استکبار جهانی می‌خواهد برای رژیم صهیونیستی دیوار امن ایجاد کند و هنوز هم نگران این رژیم است.

  طبرسی با بیان اینکه هنوز علما، نخبگان، حکام و روسای کشورهای اسلامی به خود نیامدند و تفرقه دارند، به حرکات وحشیانه ارتش میانمار علیه مسلمان اشاره کرد و گفت: در میانمار حکومت‌ کودک‌کش حقوق بشر نقض حقوق بشر می‌کند و کودک‌کشی راه افتاده و جامعه جهانی انگار نمی‌بیند و نمی‌شنود.

  وی در پایان با بیان اینکه امروز در راهپیمایی جنایت وحشیانه میانمار را محکوم می‌کنیم، بیان کرد: شورای امنیت حقوق بشر و سازمان ملل خاموش و نظاره‌گر هستند و هیچکس حامی و پناهگاه این مسلمانان نیست.

   

  بلاغ*

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار