رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: شاهد تداوم هوای گرم در آسمان مازندران هستیم که این موضوع نگرانی‌های بسیاری را برای مردم به همراه داشت و آستانه تحمل مردم مازندران را تحت تأثیر قرار داده است.

  به گزارش عصرساري،سید محمدرضا رضوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: شاهد تداوم هوای گرم در آسمان مازندران هستیم که این موضوع نگرانی‌های بسیاری را برای مردم به همراه داشت و آستانه تحمل مردم مازندران را تحت تأثیر قرار داده است.

   

   

  وی بیان کرد: دلیل مداومت هوای گرم در آسمان مازندران، استقرار سامانه کم فشار حرارتی در مرکز ایران است که اجازه نمی‌دهد توده‌های پرفشار سیبری به شمال کشور نزدیک شود.

  مدیرکل هواشناسی مازندران ادامه داد: موضوع دیگر اینکه همچنان شاهد دمای بالای آب دریا هستیم که از 30 درجه پایین‌تر نیامده و این موضوع تأثیرات مختلفی را برای محیط اطراف به همراه داشته است.

  رضوی تصریح کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی برای روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه شاهد افزایش دمای هوای استان هستیم و روز جمعه دمای هوای استان به حدود 30 درجه می‌رسد.

  وی در پاسخ به این سؤوال که تا چه زمانی الگوی تابستانه بر آسمان مازندران مستقر است، تصریح کرد: در مجموع می‌توان گفت دمای هوا رو به سراشیبی است.

  مدیرکل هواشناسی مازندران در پایان گفت: روز جمعه با توجه به وجود ظرفیت بالای رطوبت هوا انتظار داریم شاهد بارش‌های رگباری و سیل‌آسا در مازندران باشیم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار