رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 •  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از ثبت 41 وقف جدید طی سال جاری در استان خبر داد و گفت: این تعداد موقوفات با نیت‌های مختلف فرهنگی، مذهبی، خدماتی و… به ثبت رسیده‌اند.

  به گزارش عصرساري، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در جمع خبرنگاران از ثبت 41 وقف جدید طی سال جاری در استان خبر داد و گفت: این تعداد موقوفات با نیت‌های مختلف فرهنگی، مذهبی، خدماتی و… به ثبت رسیده‌اند.

   

  وی افزود: وقف سنت حسنه و ماندگاری است که نام و یاد انسان را برای همیشه زنده نگه می‌دارد و حتی پس از مرگ پرونده اعمال انسان باز می‌ماند و به‌واسطه خیرات آن موقوفه برای واقف ثواب در نظر گرفته می‌شود.

   

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف فقط وظیفه اوقاف نیست و در این راستا همه نهادها، سازمان‌ها و اقشار مختلف مردم وظیفه دارند، اظهار کرد: ترویج فرهنگ وقف و افزایش موقوفات می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را برطرف کند.

   

  حیدری تصریح کرد: 41 وقف جدید در شهرهای آمل، عباس‌آباد، رامسر، بابلسر، تنکابن، بهشهر، میاندورود، سوادکوه، بابل، ساری، نکا، نور و نوشهر به‌وقوع پیوسته است؛ که در قالب انتفاعی و منفعتی هستند.

   

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان با اشاره به اینکه مازندران دارای حدود 14 هزار موقوفه و 132 هزار رقبه است، اذعان کرد: مازندران در دارا بودن موقوفات رتبه سوم و در میزبانی از آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه رتبه دوم کشور را دارد.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار