رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 •  اولین کارگروه تخصصی املاک با محوریت منابع طبیعی با حضور کارشناسان و مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان و کارشناسان منابع طبیعی منطقه ساری، در اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران برگزار شد. 

  به گزارش عصرساري، اولین کارگروه تخصصی املاک با محوریت منابع طبیعی با حضور کارشناسان و مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان و کارشناسان منابع طبیعی منطقه ساری، در اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران برگزار شد.

  محمد حسن بهادر در این جلسه که در خصوص تسریع در اخذ اسناد مالکیت اراضی منابع طبیعی استان برگزار شد؛ گفت: اهمیت حفظ منابع طبیعی به‌ویژه عرصه‌های جنگلی و مراتع بر هیچ‌کس پوشیده نیست و امروزه مورد توجه مردم و مسئولان نیز قرارگرفته است.

  وی افزود: موقعیت اقلیمی ایران به لحاظ قرار داشتن در ناحیه خشک و نیمه‌خشک و وجود تغییرات آب و هوایی، مسأله پوشش گیاهی و حفاظت از منابع طبیعی را از اهمیتی دوچندان برخوردار کرده است.

  مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران با اشاره به این که تثبیت یک هکتار از اراضی منابع طبیعی و مناطق جنگلی شمال کشور با تثبیت 50 هکتار از مناطق کویری برابری می‌کند؛ اظهار کرد: تعاملات و همکاری‌های متقابل ادارات کل ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی و تشکیل کارگروه‌های منظم میان دوستگاه می‌تواند ضامن حفاظت از عرصه‌های موجود و احیا و توسعه آن‌ها باشد.

  بهادر اهداف ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی و امور اراضی را در این راستا مشترک خواند و خاطرنشان کرد: اداره ثبت اسناد و املاک با تثبیت و جانمایی جنگل‌ها و مراتع در بانک جامع املاک و ایجاد مرزی الکترونیکی همچون یگان حفاظت از جنگل‌ها و جنگلبانان، از آن‌ها محافظت و مراقبت می‌کند.

  در بخش دیگری از این جلسه کمالی معاون اداره کل منابع طبیعی منطقه ساری، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری، همراهی و تعامل کارساز اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در زمینه مستند سازی منابع طبیعی، عنوان کرد: مرز مشترک 4 هزار کیلومتری با متصرفین و اراضی مستثنیات از مشکلات ادارات منابع طبیعی در این حوزه می‌باشد که نیازمند به دقت بالایی در این زمینه هستیم .

  گفتنی‌است از مجموع یک میلیون و 592 هزار و 315 هکتار منابع طبیعی استان، یک میلیون و 423 هزار و 80 هکتار آن جانمایی و 207 هزارو 561 هکتار آن تثبیت شده است.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار