رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • خبرگزاری ایلنا به نقل از دبیرکل سابق کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران گزارش داد: هم‌ اکنون در حال‌گذار هستیم چرا که بانک‌ها با سیستم‌های جدید گزارشگری مالی آشنا نیستند و باید روشی‌ را در نظر بگیرند که آثار بیرونی را تدبیر کند.

  به گزارش عصرساري، به نقل از دبیرکل سابق کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران گزارش داد: هم‌ اکنون در حال‌گذار هستیم چرا که بانک‌ها با سیستم‌های جدید گزارشگری مالی آشنا نیستند و باید روشی‌ را در نظر بگیرند که آثار بیرونی را تدبیر کند.

  بهروز خدارحمی‌ در خصوص تاخیر در بازگشایی نماد بانک‌ها در سال گذشته و الزام در ارائه صورت‌های مالی بانک‌ها بر اساس استانداردهای IFRS و احتمال دیر باز شدن نماد بانک‌ها در سال جاری در بورس اظهار داشت: به نظر می‌رسد در این دوره که دوره گذار است طبیعی باشد دو یا سه نهاد ناظر، استانداردها و قوانین نظارتی‌شان تغییر کرده و با رویه قبلی متفاوت باشد.

  وی با بیان‌ این که بخشی از این‌تغییر توجیه‌پذیر است، گفت: هم‌ اکنون در حال‌گذار هستیم. بانک‌ها نیز با سیستم‌های جدید گزارشگری مالی آشنا نیستند و باید روشی‌ را در نظر بگیرند که آثار بیرونی را تدبیر کند.

  خدارحمی‌ تصریح کرد: در حال‌حاضر تحلیل‌ها نسبت به قبل متفاوت‌تر شده هر چند اتفاق بنیادی در این حوزه رخ نداده اما شیوه گزارشگری تغییر کرده است.

  دبیرکل سابق کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران خاطرنشان کرد: افرادی که بر اساس اخبار و شایعات در مورد سهام بانک‌ها تصمیم‌گیری کردند طبیعتا متضرر خواهند شد.

  خدارحمی با بیان اینکه اتفاق خاصی رخ نداده و تنها نظام گزارشگری تغییر کرده است افزود: این موضوع نباید به صورت بنیادی سهام شرکت‌ها را متاثر کند.

  وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت بقیه شرکت‌ها در بورس چگونه است؟ گفت: بقیه شرکت‌ها وضعیت متفاوتی‌ دارند آن دسته از شرکت‌هایی که وابسته به ارز هستند با رویکرد دیگری مورد بررسی قرار می‌گیرند و آن شرکت‌هایی که الزام دارند مطابق با IFRS گزارش بدهند و شرکت‌های بالای هزار میلیارد تومان نیز وضعیت‌شان به گونه‌ای دیگر است.

  خدارحمی گفت: نهادهای ناظر وضعیت متفاوتی دارند، از یک طرف بانک مرکزی خود را به عنوان نهاد ناظر بانک‌ها می‌داند. از سوی دیگر سازمان بورس ارواق بهادار هم نقش نهاد ناظر اصلی را دارد و نهاد سوم هم که سازمان حسابرسی است و گاهی نظر سومی دارد و یک مقدار شرایط متفاوت می‌شود.

  وی در پاسخ به این پرسش که ارائه صورت‌های مالی بانک‌ها و شرکت‌ها بر اساس استانداردهای IFRS باعث چه تغییراتی در بورس خواهد شد؟ گفت: مسلما شفافیت در بورس بیشتر می‌شود و تصمیم‌گیری‌ها بهتر خواهد شد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار