رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • مدیرکل نوسازی مدارس مازندران گفت: سه هزار و 680 کلاس درس مدارس دولتی در استان در شرایط تخریبی بوده و برای تحصیل دانش آموزان نامناسب است که 20 درصد از کلاس‌های درس استان را شامل می‌شود.

  به گزارش عصرساري، قربانعلی شیرزاد گفت: از مجموع 18 هزار و 655 کلاس درس فعال در استان، 13 هزار کلاس مستحکم و مقاوم بوده و از استاندارد برخوردار است.

  وی افزود: همچنین از کلاس‌های فوق یک هزار و 974 کلاس درس نیازمند مقاوم‌سازی است که در انتظار دریافت بودجه می‌باشند.

  مدیرکل نوسازی مدارس مازندران اظهار کرد: از ابتدای سال 92 تا پایان سال 95، در راستای طرح افزایش فضای آموزشی و پرورشی و بانشاط سازی مدارس، 190 طرح و بالغ‌بر یک هزار و 162 کلاس استانداردسازی شد.

  وی گفت: تاکنون برای تکمیل این طرح‌ها یک هزار و 400 میلیارد ریال هزینه شده است.

  مدیرکل نوسازی، توسعه و مدارس مازندران گفت: طرح تأمین تجهیزات گرمایشی مدارس برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار مانند آتش‌سوزی و جایگزینی تمامی بخاری‌های مدارس با سامانه گرمایشی استاندارد، از ابتدای دولت یازدهم آغاز شد و مهم‌ترین اقدام دولت در بخش استانداردسازی مدارس است.

  شیرزاد اظهار کرد: که از سال تحصیلی 92-93 تا به امروز هشت هزار و 650 کلاس درس در یک هزار و 709 مدرسه به سامانه گرمایشی استاندارد مجهز شدند.

  وی افزود: هزینه این طرح بیش از 70 میلیارد تومان بود که حدود 50 میلیارد تومان آن تخصیص داده‌شده است.

  شیرزاد تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره با اولویت طرح‌های با پیشرفت بالا، تکمیل طرح استانداردسازی، سامانه گرمایشی مدارس و تکمیل تعدادی از طرح‌های ورزشی نیمه‌کاره را از اولویت‌های سال 96 در استان مازندران عنوان کرد و گفت: که طرح‌های نیمه‌تمام استان ازجمله 9 استخر، 33 مجموعه ورزشی و 12 مجموعه پرورشی است که بیش از 52 میلیارد تومان برای تکمیل این طرح‌ها اعتبار نیاز است.

  وی همچنین افزود: 673 کلاس درس در 93 مدرسه در دست مقاوم‌سازی و استانداردسازی است که بیش از 75 میلیارد ریال اعتبار برای اتمام این طرح‌ها موردنیاز است.

  شیرزاد همچنین مشارکت خیرین در تجهیز و استانداردسازی مدارس در چند سال اخیر را مثبت ارزیابی کرد و بیان کرد: از سال 92 تاکنون خیرین حدود 135 میلیارد تومان در بخش مقاوم‌سازی و استاندارد‌سازی کمک کردند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار