رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • کارشناس حوزه رسانه با تأکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی درباره رسانه‌ها به‌خصوص اینترنت و موبایل در عصر جدید گفت: بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی درنتیجه عدم اطلاع‌رسانی و آموزش همگانی در جامعه پدید آمده است.

  به گزارش عصرساري، حسین اعتصامی کارشناس رسانه در همایش عفاف و حجاب با محوریت سواد رسانه‌ای امنیت خانواده و کنترل فرزندان در فضای مجازی که با حضور بانوان شرکت گاز مازندران برگزار شد گفت: بی‌توجهی و ناآشنایی با مقوله سواد رسانه‌ای موجب صدمه زدن به کانون خانواده و اعتقادات افراد جامعه می‌شود.

  کارشناس حوزه رسانه افزود: با نگاهی به تحولات کنونی در جامعه متوجه می‌شویم که سرعت تحولات در حوزه علم و فناوری بالا بوده و درمی‌یابیم که حجم اختراعات و داشته‌های بشر در دانش رو به افزایش است و هم‌زمان با تحولات فناوری و علم، در حوزه‌های اجتماعی هم تحولات اساسی صورت گرفته است.

  وی با تأکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی درباره رسانه‌ها به‌خصوص اینترنت و موبایل در عصر جدید گفت: بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی درنتیجه عدم اطلاع‌رسانی و آموزش همگانی در جامعه پدید آمده است.

  اعتصامی با اشاره به اینکه مهم‌ترین ویژگی جامعه سالم امنیت است اضافه کرد: همه ما در معرض رسانه هستیم و این حوزه می‌تواند، تغییر و تحول در اندیشه وزندگی ما ایجاد کند که باید از این فرصت برای آگاه‌سازی افراد جامعه استفاده کنیم.

  وی اضافه کرد: والدینی که نسبت به حضور فرزندان خود در فضای مجازی دغدغه‌مند و از سویی با اصرار آنان برای ورود به این فضاها مواجه هستند، می‌توانند با ایجاد مالکیت مشترک، ضریب امنیت و سلامت فرزندان خود را افزایش دهند؛ یعنی پدر یا مادر با فرزند خود توافق کنند که هر یک در ساعاتی معین از یک سیستم به‌صورت مشترک استفاده کنند.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار