رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • مدیرعامل آبفاشهری مازندران با اشاره به افزایش دمای هوا و تداوم گرما، از مشترکین خواست در مصرف آب صرفه‌جویی نمایند تا هم استانی‌های عزیز با کمبود آب مواجه نشوند.

  به گزارش عصرساري،ذبیح‌الله ذاکری بابیان اینکه با افزایش دمای هوا میزان مصرف آب مشترکین نیز افزایش می‌یابد، گفت: در این زمینه مدیریت مصرف از سوی مردم بسیار حائز اهمیت است.

  وی ادامه داد: کارکنان این شرکت برای تأمین و توزیع عادلانه آب شرب تلاش می‌کنند، در ماه‌های گرم سال این تلاش چند برابر می‌شود تا مردم در روزهایی که به دلیل افزایش دما به آب نیاز دارند از این مایه حیاتی بی‌نصیب نباشند، افزود: مشترکین محترم نیز باید در مصرف آب مدیریت نمایند، در غیر این صورت در تأمین پایدار آب شرب مردم با مشکل مواجه خواهیم شد.

  مدیرعامل آبفاشهری مازندران  ضمن اشاره به کاهش ۲۰ درصدی میزان بارندگی نسبت به سال‌های گذشته، تصریح کرد: کشور ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک قرار دارد که با افزایش دمای هوا کمبود آب تشدید می‌شود.

  وی ادامه داد: به همین منظور مردم در فصل تابستان بیش از هر زمان دیگری مصرف آب را مدیریت و در استفاده از این نعمت حیاتی صرفه‌جویی کنند تا تمامی مشترکین دسترسی کافی به آب داشته باشند.

  ذاکری بابیان اینکه میانگین کشوری مصرف آب به ازای هر نفر در روز ۱۶۰ لیتر است، افزود: این رقم در مازندران ۱۹۰ لیتر است، چنانچه مشترکین محترم ۳۰ لیتر صرفه‌جویی نمایند کمترین مشکل را در بخش آب خواهیم داشت.

  وی با اشاره به افزایش دو تا سه برابری جمعیت مازندران در ایام تعطیل، تصریح کرد: زیرساخت‌های موجود جوابگوی جمعیت ثابت استان است بنابراین با ورود مسافر و افزایش تقاضای آب در برخی از شهرها با افت فشار و یا قطع آب مواجه می‌شویم.

  مدیرعامل آبفاشهری مازندران گفت: گاهی اوقات مشاهده می‌شود مشترکین از آب شرب برای آبیاری باغچه و باغ خود استفاده می‌کنند که این امر به کاهش افت فشار و کمبود آب دامن می‌زند.

  مهندس ذاکری، ضمن تأکید بر اینکه تنها با ۲۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف دچار کمبود آب نخواهیم شد، تصریح کرد: می‌توان با راهکارهای ساده در مصرف آب مدیریت نماییم.

  وی، استفاده از فنّاوری روز، شیرهای اهرمی و کاهنده مصرف و نیز کاهش زمان استفاده از آب را از مهم‌ترین شیوه صرفه‌جویی عنوان و تصریح کرد: با تغییر در شیوه آبیاری گل‌ها و باغچه‌ها، شست‌وشوی میوه و سبزی‌ها، کاربرد ماشین ظرف‌شویی و لباس‌شویی، استحمام و جلوگیری از چکه نمودن تأسیسات آب‌رسانی داخل منزل بخش زیادی از هدر رفت آب جلوگیری می‌شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار