امروز : شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۸:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران:

تحکیم خانواده نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

معاون قضایی و فرهنگی دادگستری مازندران تأکید کرد: پرداختن به بحث تحکیم خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر خواهد بود.

به گزارش عصرساري، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مرتضی موسوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مباحث مرتبط با موضوع خانواده را مهم ارزیابی کرد و گفت: مطالب فراوانی در قرآن کریم در این خصوص عنوان‌شده است.

وی آمار طلاق را در سطح کشور نسبتاً زیاد عنوان کرد و افزود: خوشبختانه آمار سال گذشته طلاق در استان مازندران نسبت به سایر استان‌ها بالا نبود، البته این به معنای مطلوب بودن آمار موجود در استان مازندران نیست و انشاء الله با تلاش همه دستگاه‌ها و دستگاه قضایی نتایج بهتری را نیز در این خصوص شاهد خواهیم بود.

معاون قضایی و فرهنگی دادگستری مازندران تأکید کرد: پرداختن به بحث تحکیم خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر خواهد بود.

موسوی همچنین ایجاد سازوکار لازم برای ملاقات فرزندان طلاق را مورد تأکید قرارداد و گفت: در تلاش هستیم تا فضایی امن برای ملاقات فرزندان طلاق در استان فراهم شود.

وی نقش دستگاه قضایی را در خصوص اجرای مسئله فوق‌الذکر بسیار مؤثر ارزیابی و خاطرنشان کرد: تحقق این مهم به شکل مطلوب، همکاری و تعامل و استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی را در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌طلبد.

این مقام قضایی بابیان اینکه در مرکز ملاقات فرزندان طلاق، مشاوران در رشته‌های مختلف دینی، بهداشتی، حقوقی و سایر رشته‌ها حضور خواهند داشت، ادامه داد: در این مراکز بسته‌های فرهنگی نیز به زوجین اهداء می‌شود.

موسوی یادآور شد: طرح ایجاد مراکز ملاقات فرزندان طلاق به‌صورت یکپارچه در تمام حوزه‌های قضایی استان اجرا می‌شود.

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار