رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۳ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 26 May
 • نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: نظر نیت واقف در وقف‌نامه حکم حق‌الناس را دارد و هرکسی با وقف سروکار دارد باید حق موقوفه را پرداخت کند.

  به گزارش عصرساري،علی‌اصغر یوسف‌نژاد در دیدار با حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بابیان اینکه اگر اطلاعات نمایندگان از اوقاف و مسائل وقفی بالا باشد قطعاً می‌شود کمک بیشتری به مجموعه اوقاف کرد، گفت: وقف از جایگاه حساس و بالایی برخوردار است که باید به آن توجه ویژه شود.

  وی بابیان اینکه اجرای امینانه نیت واقف ازنظر شرعی و حقوقی مهم است و متولیان و اوقاف باید در این خصوص حساس باشند، اظهار کرد: فرهنگ وقف باید در جامعه ما پایدار باشد تا همه از نعمت وقف برخوردار شوند.

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه درگذشته وقف مظلوم واقع‌شده بود و کمتر کسی به آن توجه می‌کرد، ادامه داد: امروزه با فعالیت‌های مناسب اوقاف، فرهنگ‌سازی خوبی در حوزه موقوفات انجام‌شده و فضا برای کار بیشتر فراهم است.

  این مسئول بابیان اینکه بسیاری از مدارس و اماکن دینی و مذهبی کشور وقف هستند، خاطرنشان کرد: درگذشته تبلیغات سوء علیه موقوفات می‌شد اما امروزه با فرهنگ‌سازی مناسب وقف جایگاه خود را در بین عموم مردم شناخت و آگاهی مردم در این خصوص افزایش‌یافته است.

  یوسف‌نژاد مأموریت و مسؤولیت سازمان اوقاف در قبال موقوفات را سنگین و دشوار برشمرد و اضافه کرد: نظر نیت واقف در وقف‌نامه حکم حق‌الناس را دارد و هرکسی با وقف سروکار دارد باید حق موقوفه را پرداخت کند.

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه فعالیت‌های اوقاف در چند سال اخیر چشمگیر شده است و باید تقویت شود، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی از سازمان اوقاف حمایت می‌کند.

  وی همچنین انتصاب حجت‌الاسلام حیدری را به سمت مدیرکلی اوقاف و امور خیریه مازندران تبریک گفت.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار