رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • رئیس اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران گفت: آموزش خبرنگاری و روابط عمومی گامی مؤثر در جهت شناسایی و پرورش استعدادها است که در اجرای برنامه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و فعالیت‌های فوق‌برنامه می‌تواند مؤثر باشد.

  به گزارش عصرساري،محمود رضا علیزاده در مراسم افتتاحیه طرح  هر مدرسه یک روابط عمومی، یک خبرنگار که با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش و سازمان دانش‌آموزی مازندران طی دو روز متوالی در دو بخش پسران و دختران در ساری برگزار شد، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش یکی از گسترده‌ترین دستگاه‌های کشور است که با دانش‌آموزان، معلمان، والدین و تاثیرگزاران مدرسه می‌تواند در امر خبر نقش مهی داشته باشد.

  وی بابیان اینکه طرح «هر مدرسه، یک روابط عمومی، یک خبرنگار» قرار است از اول مهر سال جاری به‌طورجدی با همکاری سازمان دانش‌آموزی در مدارس دنبال شود، افزود: در این طرح از هر مدرسه استان یک دانش‌آموز به‌عنوان خبرنگار افتخاری آن مدرسه فعالیت کرده و در حقیقت به‌عنوان واحد روابط عمومی مدرسه عمل می‌کند.

  رئیس روابط عمومی آموزش‌وپرورش مازندران بابیان اینکه آموزش این طرح در تابستان سال جاری برگزار می‌شود، یادآور شد: «دقت، سرعت و صحت» در انتقال خبر 3 موضوع مهمی است که در دستور کار در مدارس قرار داده‌ایم.

  وی هدف از اجرای این طرح را اطلاع‌رسانی خبرنگاران از مهم‌ترین رویدادها در حوزه والدین و افتخارات دانش‌آموزان در مدارس بیان کرد و گفت: جهان امروز به‌گونه‌ای سامان‌یافته که نقش رسانه در آن گریزناپذیر است. رسانه‌ها می‌توانند بابیان واقعیت‌ها و انعکاس مشکلات در حل آسیب‌ها و معضلات کمک شایانی کنند.

  علیزاده گفت: آموزش‌وپرورش به‌عنوان پرمخاطب‌ترین و گسترده‌ترین نهاد کشور در حوزه آموزش و تعلیم و تربیت شناخته‌شده و هر آنچه در کشور به‌عنوان یک وزارتخانه در حال فعالیت است، در آموزش‌وپرورش نیز تحت یک معاونت فعال است.

  این مقام مسئول با اشاره به این خاصیت آموزش‌وپرورش که هم نهادی تأثیرگذار و هم تأثیرپذیر است، تصریح کرد: دانش‌آموزان، خانواده‌ها، معلمان، مدیران و مدارس به‌عنوان خط مقدم تعلیم و تربیت در دستگاه آموزش‌وپرورش هم در حوزه تعلیم و تربیت مؤثر هستند و هم تأثیرپذیر.

  وی طرح هر مدرسه، یک روابط عمومی، یک خبرنگار را پل ارتباطی میان نهاد مدرسه با گروه‌های اجتماعی مرتبط با جامعه دانست و اظهار داشت: روابط عمومی‌ها و خبرنگاران مدرسه می‌توانند در تعالی و پیشرفت و سلامت جسم و جان خانواده‌ها و دانش‌آموزان و همه‌ی مردم سهیم باشند.

  علیزاده بابیان اینکه آگاهی از انواع خبرهای موجود در جامعه می‌تواند موجبات مصونیت و سلامت دانش‌آموزان و خانواده‌ها را فراهم کند، گفت: امنیت روابط عمومی درگرو مدیریت صحیح ارتباط بین سازمان که در اینجا مدرسه است و گروه‌های اجتماعی مرتبط مانند خانواده، شهرداری‌ها، اعضای شورای اسلامی شهر، هیئت‌امنای مساجد و غیره است.

  وی افزود: روابط عمومی‌ها و خبرنگاران در مدارس می‌توانند در برنامه‌ها و تصمیمات و سیاست‌ها و اجرای سیاست‌های مدیران مدارس مشارکت داشته باشند و به خانواده‌ها برای مشارکت بیشتر احساس بیشتر ایجاد کنند و بستری فراهم کنند برای مشارکت هر چه بیشتر خانواده‌ها با مدارس.

  مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران با تأکید بر اینکه اخبار و رویدادهای مدارس در سر خط خبرهای بزرگ‌ترین خبرگزاری‌های جهان امروز است، خاطرنشان کرد: آموزش خبرنگاری و روابط عمومی گامی مؤثر در جهت شناسایی و پرورش استعدادها است که در اجرای برنامه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و فعالیت‌های فوق‌برنامه می‌تواند مؤثر باشد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار