رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • فرماندار ساری گفت: اثر تولیدی هنرمندان، ارزش مادی و معنوی بالایی دارد و تقویت اولیه و بسترسازی‌ها باید انجام شود تا آثار هنری مورد بی‌توجهی قرار نگیرند.

  به گزارش عصرساري،ترقی فعال هنری  در این دیدار اظهار کرد: توجه به هنر یکی از موارد رفع مشکلات فراروی جوانان است.

   

  ترقی افزود: جوانان به دنبال فضایی برای تخلیه انرژی هستند و چون محفل مناسبی در این مسیر پیدا نمی‌کنند این مسئله به شکل منفی و هنجارشکنی تبدیل می‌شود.

   

  وی گفت: خانه هنرمندان ساری باهدف برطرف کردن دغدغه‌های جوانان هنرمند از طریق راهکارهای قانونی، با ایجاد تشکل‌های احیاکننده کاستی‌ها از محل صندوق هنرمندان، التیامی برای جوانان باشد.

   

  این هنرمند بابیان اینکه هنر زبان مشترک بین ملت‌های مختلف بوده و تأثیر آن در انسان‌ها غیرقابل‌انکار است، تصریح کرد: جامعه امروز ایران بیش از هر زمان دیگری به زبان هنر نیاز دارد.

   

  وی ادامه داد: هنر در ذات خود تجلی دوستی، عشق، صلح و زیبایی‌هایی است که از صفات الهی نشایت می‌گیرد.

   

  ترقی خاطرنشان کرد: قطعه هنرمندان و پیگیری احداث خانه هنرمندان از مطالبات جامعه هنری شهرستان ساری است.

   

  فرماندار ساری در این نشست اظهار کرد: هنرمندان سرمایه‌های معنوی ما هستند و نوع خواسته هنرمندان در این نشست، کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط و شادابی در جامعه است که متفاوت با مطالبه گری سایر اقشار است.

   

  احمد حسین زادگان با اشاره به اینکه خرسندیم هنرمندان به ریشه‌یابی مشکلات جامعه امروز می‌پردازند، افزود: اثر تولیدی هنرمندان، ارزش مادی و معنوی بالایی دارد و تقویت اولیه و بسترسازی‌ها باید انجام شود تا آثار هنری مورد بی‌توجهی قرار نگیرند.

   

  وی بابیان اینکه توسعه‌یافتگی در کاهش تصدی‌گری دولت‌ها است، گفت: سیاست دولت، حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌های مختلف و تقویت این تشکل‌ها است.

   

  این مسئول با اشاره به اینکه افزایش تشکل‌های صنفی را در دستور کارداریم، تصریح کرد: دو برابر سال‌های گذشته، مجوز برای تشکل‌های صنفی صادر کردیم و فضای موجود دولت، به گسترش این فضا کمک کرده است.

   

  حسین زادگان بابیان اینکه زمان صدور مجوز برای تشکل‌های صنفی را کاهش دادیم، گفت: برای قطعه هنرمندان و خانه هنرمندان هم مکاتبات لازم را انجام می‌دهیم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار