رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه بعد از 3 سال تلاش بحث همیار مشاور در بین مدیران، معلمان و مشاوران مدارس رواج یافت، گفت: در ابتدا کار سختی را پیش رو داشتیم اما پس از گذشت 3 سال و باوجود ابراز علاقه همکاران و دانش‌آموزان کار به‌خوبی و با موفقیت پیش رفت.

  به گزارش عصرساري،مسعود شکوهی در سومین اردوی آموزش توجیهی همیار مشاور 7 استان کشور در بخش دختران که در ساری برگزار شد، گفت: جهت استفاده از ساحت‌های تعلیم و تربیت به معنای واقعی باید از خود دانش‌آموزان کمک بگیریم.

  وی با اشاره به اینکه بعد از 3 سال تلاش بحث همیار مشاور در بین مدیران، معلمان و مشاوران مدارس رواج یافت، گفت: در ابتدا کار سختی را پیش رو داشتیم اما پس از گذشت 3 سال و باوجود ابراز علاقه همکاران و دانش‌آموزان کار به‌خوبی و با موفقیت پیش رفت.

  شکوهی بابیان اینکه دانش‌آموزان کار ارزشمندی را در نقش همیاری ایفا کرده‌اند که توانستند آن‌ها را به نام خودشان ثبت کنند، خاطرنشان کرد: بهترین کسی که می‌تواند به مشاور مدرسه کمک برساند همیار مشاور است زیرا نقدها، دردها و ضعف‌ها را از نگاه خود و همسالانشان انتقال می‌دهند.

  مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر گسترش نظم و انضباط که می‌تواند نقش خوبی را درروند زندگی نوجوانان ایفا کند، افزود: کمک به‌عنوان همیار مشاور نیاز به مطالعه و مشورت دارد و انتظار می‌رود دانش‌آموزانی که نقش همیار مشاور را ایفا می‌کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که نقش همیار رادارند و در مشاوره کمک کنند نه در درمان.

  این مقام مسئول در وزارت آموزش‌وپرورش یادآور شد: همیار مشاور می‌تواند یک همدل خوب برای دوست یا همکلاس خود باشد.

  شکوهی با اشاره به اینکه از مجموع 40 میلیون دانش‌آموز حدود 40 هزار نفر همیار مشاور در سراسر کشور وجود دارد، گفت: از همه دانش‌آموزانی که در کسوت همیار هستند تقاضا دارم نقش همیار را جدی بگیرند تا بتوانند از وقوع بعضی بحران‌ها جلوگیری کنند.

  وی تصریح کرد: امیدواریم ارتباط همیاران با بخش‌های مدیریتی این تشکل برقرار شود تا در جمع همیاران قرارگرفته و آموزش‌ها را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

  اخبار مرتبط

  نظرات



  آخرین اخبار