رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Wednesday 25 April
 • دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با تاکید بر این مطلب که وظیفه دستگاه قضایی، اجرای عدالت است، تصریح کرد: قاضی باید بیطرفانه، عادلانه و با صلابت تصمیم گیری کند.

  به گزارش عصرساري،حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدالله جعفری در مجلس گرامیداشت شهدای هفتم تیر در مسجد جامع ساری، با اشاره به این مطلب که شهید بهشتی قبل از اینکه شخصیتی سیاسی باشد، فقیهی مبارز، مجاهد و فداکار و یک عالم دینی بزرگ بود، افزود: ایشان در مکتب امام صادق (ع) آموخت و تبلیغ و ترویج دین کرد و در این مسیر لحظه‌ای آرام و قرار نداشت.

  وی بابیان این مطلب که در تاریخ انقلاب کمتر کسانی را دیدیم که این‌گونه مانند شهید دکتر بهشتی از خود برای نظام و انقلاب هزینه کنند، ادامه داد: در سراسر زندگانی آیت الله شهید دکتر بهشتی ذره‌ای رخوت و بی‌تفاوتی نمی‌بینیم و هرچه هست مبارزه و تلاش بوده است.

  جعفری خاطرنشان کرد: جامعه ما هنوز با اندیشه‌های ناب شهید بهشتی آن‌طور که باید آشنا نشده و این نکته ازجمله مظلومیت‌های این شهید گران‌قدر است.

  وی با اشاره به اینکه طراحی دستگاه قضایی از سوی امام (ره) به شهید بهشتی سپرده شد، از اندیشه‌های مهم شهید دکتر بهشتی به‌عنوان گفتمان امام (ره) و انقلاب یادکرد و گفت: این مهم بندان معناست که اندیشه‌های این شهید بزرگوار منحصر به دوران زندگی ایشان نیست و برای امروز و فرداهای انقلاب نیز قابل‌استفاده است.

  این مقام قضایی، استقلال و عدالت قضایی را ازجمله اندیشه‌ها و اصول اساسی دکتر بهشتی عنوان کرد و افزود: ایشان اعتقاد داشت که دستگاه قضایی باید از عده‌ای عالم دینی مجهز به دانش حقوقی متشکل باشد که قدرت استنباط مسائل را داشته باشند و قانون را خوب درک کنند.

  جعفری، تشکیل نظام قضایی مقتدر و انقلابی را ازجمله دیگر اصول اساسی شهید دکتر بهشتی دانست و گفت: به عقیده ایشان، کسانی باید در دستگاه قضایی باشند که خصلت‌های قضایی را بر اساس آداب قضا رعایت کنند و ضمن آگاهی از مسائل و مشکلات حضور در دستگاه قضا، انسان‌هایی با استقامت باشند.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با تأکید بر این مطلب که وظیفه دستگاه قضایی، اجرای عدالت است، تصریح کرد: قاضی باید بی‌طرفانه، عادلانه و باصلابت تصمیم‌گیری نموده و وام‌دار هیچ جناح و گروهی نباشد.

  جعفری در خاتمه شاخص‌های اقتصاد اسلامی از دیدگاه آیت الله شهید دکتر بهشتی را تبیین کرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار