رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • هم‌زمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، برنامه‌های پیشگیرانه در راستای اجرای طرح سراسر پيشگيري از اعتياد با شعار بیماری اعتیاد قابل‌پیشگیری ندرمان پذیر است و باهدف پیشگیری از اعتیاد، جهت توسعه نشاط اجتماعی در شعب جمعيت هلال‌احمر استان مازندران در حال برگزاری است.

  به گزارش عصرساري،لیلی احمدی با اشاره به لزوم آگاهی اقشار جامعه نسبت به مضرات روحی، روانی و جسمانی مواد مخدر گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر بر اساس استراتژی ٢٠٢٠ فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ مبنی بر ممکن ساختن زندگی سالم و ایمن و مأموریت‌های محوله شورای اجتماعی وزارت کشور و در راستای اجرای برنامه‌های آموزشی-فرهنگی و اجتماعی در حوزه پیشگیری از مواد مخدر، طرح فوق راهمزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر  اجرایی نموده و در این راستا طرح‌های پیشگیرانه در سطح شعب سراسر استان در طول یک هفته برگزار می‌‌شود.
  معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان مازندران هدف از اجرای این طرح را سالم‌سازی جامعه از ناهنجاری‌های ناشی از اعتیاد، بیان کرد و گفت: فرهنگ‌سازی و بهره‌مندی از ظرفیت جوانان و برنامه‌ریزی برای اجرایی نمودن فعالیت‌های پیشگیری از اعتیاد در بین جوانان از اهداف اصلی این طرح بوده که در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی درزمینهٔ مای آشنایی با مضرات مواد مخدر و راهه‌ای پیشگیری از اعتیاد در سطح شعب استان اجرایی می‌شود.
  احمدی با اشاره به لزوم آموزش و آگاهی سنین مختلف بیان کرد: در این راستا این آموزش‌ها علاوه بر کانون های دانشجویی، آزاد و روستایی جهت کانون مای دانش‌آموزی نیز برگزار و درسته اعضای کانون غنچه مای هلال به‌صورت ایستگاه نقاشی اجرا می‌شود.

  معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان مازندران در ادامه بیان کرد: برپایی ایستگاه سلامت و توزیع بروشور و همچنین برپایی و حضور در نمایشگاه ویژه مبارزه با مواد مخدر در سراسر استان، برگزاری مانور نه به اعتیاد… در این هفته اجرایی می‌شود.

  وی با اشاره به تشکیل زنجیره انسانی در سطح میدان‌ها اصلی شهرستان‌ها، تصریح کرد: ایجاد زنجیره مای انسانی باهدف حساسیت‌زایی در میان اقشار مختلف جامعه و به‌ویژه جوانان؛ در سطح شعب استان صورت خواهد پذیرفت.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار