امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ - ۱۵:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مازندران خبر داد

بهره‌برداری از دو نیروگاه برق مقیاس کوچک در مازندران

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق مازندران از بهره‌برداری دو نیروگاه مقیاس کوچک در حوزه تحت پوشش شرکت توزیع برق مازندران خبر داد.

به گزارش عصرساري، رضا غفاری اعلام کرد: از ابتدای سال جاری دو نیروگاه مقیاس کوچک در محدوده این شرکت به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: اولین نیروگاه در محدوده شهرستان آمل با ظرفیت یک مگاوات در اردیبهشت‌ماه سال جاری به بهره‌برداری رسید. همچنین از نیروگاه دوم در محدوده شهرستان میاندرود با ظرفیت ۱۴۰۰ کیلووات (۴/۱ مگاوات) طی خرداد سال جاری بهره‌برداری گردید.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق مازندران گفت: تا پایان سال جاری سه نیروگاه در حال ساخت با ظرفیت تقریبی ۸ مگاوات راه‌اندازی خواهد شد.

غفاری افزود: با بهره‌برداری از این نیروگاه‌ها به میزان ۴/۲ مگاوات به ظرفیت تأمین توان در محدوده مازندران افزوده‌شده است و این ظرفیت در پیک‌بار تابستان کمک قابل‌توجهی به تأمین بار این محدوده خواهد کرد.

وی بیان کرد: طی سال‌های اخیر درخواست‌های متعددی جهت نصب نیروگاه در این منطقه ثبت‌شده و مجوزهای لازم توسط این شرکت صادرشده است.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق مازندران گفت: گشایش‌های بانکی و همراهی دستگاه‌های اجرایی در صدور مجوزهای لازم و حمایت از این صنعت، در تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌ها نقش مؤثری دارد.

وی افزود: فناوری‌های نوین در تولید مولدها طی سال‌های اخیر و به‌کارگیری آن‌ها در نزدیکی مراکز مصرف، موجب انتقال توان به مصرف‌کننده با کمترین تلفات می‌گردد.

غفاری در ادامه مزایای این نیروگاه‌ها را شامل افزایش قابلیت اطمینان و کیفیت برق تحویلی مشترکین، کاهش هزینه انتقال توان و کاهش تلفات اعلام کرد و از امکان انعقاد قرارداد فروش برق با مصرف‌کننده ثالث و تأمین انرژی آن توسط مالک نیروگاه دانست.

وی تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق مازندران آماده همکاری و مشاوره به سرمایه‌گذاران متقاضی در این زمینه است.

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار