رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Wednesday 25 April
 • معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق مازندران از بهره‌برداری دو نیروگاه مقیاس کوچک در حوزه تحت پوشش شرکت توزیع برق مازندران خبر داد.

  به گزارش عصرساري، رضا غفاری اعلام کرد: از ابتدای سال جاری دو نیروگاه مقیاس کوچک در محدوده این شرکت به بهره‌برداری رسیده است.

  وی گفت: اولین نیروگاه در محدوده شهرستان آمل با ظرفیت یک مگاوات در اردیبهشت‌ماه سال جاری به بهره‌برداری رسید. همچنین از نیروگاه دوم در محدوده شهرستان میاندرود با ظرفیت 1400 کیلووات (4/1 مگاوات) طی خرداد سال جاری بهره‌برداری گردید.

  معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق مازندران گفت: تا پایان سال جاری سه نیروگاه در حال ساخت با ظرفیت تقریبی 8 مگاوات راه‌اندازی خواهد شد.

  غفاری افزود: با بهره‌برداری از این نیروگاه‌ها به میزان 4/2 مگاوات به ظرفیت تأمین توان در محدوده مازندران افزوده‌شده است و این ظرفیت در پیک‌بار تابستان کمک قابل‌توجهی به تأمین بار این محدوده خواهد کرد.

  وی بیان کرد: طی سال‌های اخیر درخواست‌های متعددی جهت نصب نیروگاه در این منطقه ثبت‌شده و مجوزهای لازم توسط این شرکت صادرشده است.

  معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق مازندران گفت: گشایش‌های بانکی و همراهی دستگاه‌های اجرایی در صدور مجوزهای لازم و حمایت از این صنعت، در تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌ها نقش مؤثری دارد.

  وی افزود: فناوری‌های نوین در تولید مولدها طی سال‌های اخیر و به‌کارگیری آن‌ها در نزدیکی مراکز مصرف، موجب انتقال توان به مصرف‌کننده با کمترین تلفات می‌گردد.

  غفاری در ادامه مزایای این نیروگاه‌ها را شامل افزایش قابلیت اطمینان و کیفیت برق تحویلی مشترکین، کاهش هزینه انتقال توان و کاهش تلفات اعلام کرد و از امکان انعقاد قرارداد فروش برق با مصرف‌کننده ثالث و تأمین انرژی آن توسط مالک نیروگاه دانست.

  وی تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق مازندران آماده همکاری و مشاوره به سرمایه‌گذاران متقاضی در این زمینه است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار