امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ - ۱۳:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
دبیر ستاد ثبت‌نام آموزش‌وپرورش استان:

دانش آموزان مازندران مشکلی برای تأمین کتاب‌های درسی ندارند

دبیر ستاد ثبت‌نام آموزش‌وپرورش مازندران گفت: مهر امسال و هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی پیش رو دانش آموزان استان و والدین آن‌ها نگرانی بابت تهیه و تأمین کتاب‌های درسی خود نداشته باشند و کمبودی در این زمینه احساس نخواهند کرد.

به گزارش عصرساري، نقی شادمان گفت: برای جلوگیری از مسئله کمبود کتاب‌های درسی دانش آموزان مازندران که سال‌های قبل رخ‌داده امسال تدابیر ویژه‌تری صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برای این منظور توزیع کتاب‌های درس دانش آموزان فنی و حرفه‌ای، پیش‌دبستانی و ابتدایی توسط اداره کل آموزش‌وپرورش تهیه و توسط این نهاد در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی آموزش‌وپرورش مازندران گفت: هم‌اکنون از ۴۱ عنوان کتاب مقطع ابتدایی ۲۸ عنوان کتاب به تعداد یک‌میلیون و ۱۸۹ هزار و ۵۰۸ جلد تهیه و در انبارها نگهداری شده است.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد آموزش‌وپرورش مازندران ادامه داد: همچنین از ۲۷ عنوان کتاب دوره پیش‌دبستانی تمامی این عناوین کتاب‌های دانش آموزان مازندران تهیه و تأمین‌شده است.

شادمان تعداد کتاب‌های این دوره از مقطع تحصیلی را ۱۹۷ هزار جلد کتاب اعلام کرد.

وی هزینه کتاب را یکی از موارد دریافت هزینه هنگام ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس استان ذکر کرد و گفت: برای پایه اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم هزینه کتاب دانش آموزان به ترتیب ۱۴۳ هزار، ۱۵۴ هزار، ۱۹۶ هزار، ۱۹۹ هزار، ۲۰۷ هزار و ۲۴۶ هزار ریال است.

به گفته دبیر ستاد ثبت‌نام دانش آموزان مازندران، والدین دانش آموزان حتی خود می‌توانند با ورود به سامانه ثبت‌نام دریافت کتاب‌های درسی و پرداخت هزینه شخصاً برای این منظور اقدام کنند.

وی از تدابیر اضطراری برای تهیه و تأمین کتاب‌های درس دانش آموزان مازندران خبر داد و گفت: برای این منظور ۱۰ درصد بیشتر از کتاب‌های موردنیاز استان درخواست کتاب شد تا احیاناً در صورت نیاز معلمان و یا موارد دیگر کمبودی رخ ندهد.

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار