رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • السبت ۵ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 21 April
 • فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار کرد: منطقه ویژه گردشگری سورت شبانه روزی توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی محافظت می شود.

  به گزارش عصرساري، سرهنگ نعمت قاسمی گفت: مجموعه جهانی باغ عباس‌آباد بهشهر، موزه گنجینه بابل، موزه تاریخ شهر ساری و موزه تاریخ شهر آمل از دیگر بناهایی است که با نیروهای یگان مستقر در محل به‌صورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شود.
  وی از تعامل با دانشگاه، مدارس و ائمه جمعه در قالب طرح مشارکت‌های اجتماعی خبر داد و افزود: این طرح جهت حفظ و حراست از آثار تاریخی در سطح استان صورت می‌گیرد.
  قاسمی با اشاره به بازدید شبانه‌روزی بالغ‌بر 2 هزار و 300 اثر ثبتی و غیر ثبتی در سطح استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری نیروی انتظامی، بسیج و قوه قضاییه در قالب 17 هزار و 610 مورد گشت‌های شبانه‌روزی موفق به دستگیری 12 باند 26 نفرِ از متجاوزین میراث فرهنگی شدیم که در پی آن 92 قلم اشیای تاریخی اصل و بدل،8 دستگاه فلزیاب و 17 قطعه سکه تاریخی اصل و بدل کشف و ضبط شد.
  وی همچنین برگزاری دوره آموزش ضابطین خاص قضای دادگستری با حضور اساتید برتر قضایی استان مازندران ازجمله دیگر برنامه‌های سال جاری جهت توانمندسازی یگان حفاظت میراث فرهنگی برشمرد.
  فرمانده یگان حافظت میراث از مردم خواست هرگونه اخبار در خصوص حفاری‌های غیرمجاز، تخریب آثار تاریخی، ساخت‌وساز غیرمجاز و خریدوفروش اشیای تاریخی را از طریق شماره  تلفن 33391007-011  به یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران اطلاع دهند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار