رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 22 April
 • مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ، گفت: تا هفته گذشته 4 هزار و 630 فارغ التحصیل متقاضی در سامانه اینترنتی کارورزی مازندران تأیید شدند.

  به گزارش عصرساري، کامران اصغری در سومین جلسه کارگروه اشتغال استان که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد به موضوع  اجرای طرح کارورزی در کشور اشاره کرد و گفت: تا هفته گذشته 4 هزار و 630  فارغ‌التحصیل متقاضی در سامانه اینترنتی کارورزی مازندران  نام‌نویسی کردند.

   وی افزود: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی جویای کار که چهار سال از زمان اتمام تحصیلشان نگذشته باشد از مقطع کاردانی تا دکتری می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و در دوره‌های کارورزی 6 ماهه شرکت کنند.

   مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزایش و ارتقای کارآفرینی را از اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: طرح کارورزی گروهای سنی 23 تا 30 سال (با احتساب 2 سال خدمت سربازی) را دربرمی گیرد.

  وی با اشاره به اینکه علاوه بر دانش‌آموختگان دانشگاهی، «کارفرمایان» و «واحدهای متقاضی جذب کارورز» نیز مخاطبان اجرای طرح کارورزی هستند گفت: در حال حاضر سامانه ثبت‌نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است که می‌توانند آمادگی خود را برای اشتغال یا جذب متقاضیان اعلام کنند.

  اصغری دوره کارورزی را حداقل ۴ ماه و حداکثر ۶ ماه برای هر کارورز عنوان کرد و درباره نحوه جذب متقاضیان بیکار مشمول این طرح، گفت: پس از گزارش‌گیری از اطلاعات ثبت‌شده در سامانه باید بر اساس یکسری شاخص‌ها، افراد حائز شرایط با در نظر گرفتن اولویت‌ها شناسایی و به میزان ظرفیت بنگاه‌ها و با در نظر گرفتن رشته تحصیلی فرد متقاضی از طریق وزارت کار به بنگاه اقتصادی مربوطه معرفی شوند.

   وی معافیت حق بیمه کارفرما به مدت دو سال در واحدهای پذیرنده‌ای که پس از اتمام دوره کارورزی متقاضیان را مشغول به کار کنند را مزایای این طرح نام برد  و افزود: برای افزایش احتمال جذب این افراد و ماندگاری آن‌ها در محیط کار، در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا ۲ سال ۱۰۰ درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد.

   اصغری با اشاره به اینکه استان مازندران از بیشترین فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف دانشگاهی برخوردار است، گفت: طرح کارورزی باهدف جذب فارغ تحصیلان دانشگاهی است.

   وی افزود: 46 کاریابی در جهت ایجاد اشتغال در استان فعالیت می‌کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار