رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Wednesday 25 April
 • مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری با اشاره به آغاز اجرای پروژه فیبر نوری در ساری گفت: این اقدام گامی جدید در تحقق ایجاد شهر الكترونیك است

  به گزارش عصرساري،یاسر قربانی  در گفت‌وگویی فیبر نوری را یك بستر ارتباطی امن و برتر دانست و گفت: این سازمان در نظر دارد برای نخستین بار در مازندران پروژه راه‌اندازی این بستر را اجرا كند كه با اجرای آن درواقع گامی جدید در تحقق شهر الكترونیك برداشته می‌شود.

  وی بابیان اینكه فیبر نوری ظرفیت بالاتری در انتقال دیتا دارد، افزود: به دلیل بالا بودن ظرفیت انتقال دیتا از طریق فیبر نوری (بستر امن) نسبت به آنتن‌های رادیویی، می‌توان حجم بیشتری از اطلاعات را به‌صورت هم‌زمان از طریق آن مبادله كرد.

  قربانی بابیان این مطلب كه طول اجرای این پروژه حدود ۵۰ كیلومتر است، ادامه داد: توسعه پایدار شهری و همچنین توسعه زیرساخت‌های موردنیاز ازجمله اهداف اصلی این پروژه در مركز استان به شمار می‌رود.

  مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری با عنوان اینكه یكی از مزیت‌های عمده‌ فیبر نوری به حوزه پایش تصویری مرتبط است، تصریح كرد: با اجرای كامل این پروژه همه تقاطع‌های شهر به مركز كنترل ترافیك متصل خواهند شد.

  وی همچنین به ارتباط بین شهرداری مركزی، سازمان‌های تابعه و شهرداری‌های مناطق از طریق این بستر اشاره كرد و اظهار داشت: پروژه فیبر نوری یكی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای توسعه زیرساخت ارتباطی، تحقق دولت الكترونیك و حركت به سمت داشتن شهر هوشمند است.

  قربانی با اعلام اینكه با راه‌اندازی بستر ارتباطی فیبر نوری، پروژه ارائه اینترنت شهری در پارك‌ها و مراكز عمومی نیز كلید خواهد خورد، تأكید كرد: سازمان‌ها و ترجمان‌های خارج از شهرداری نیز در صورت نیاز می‌توانند از این بستر ارتباطی استفاده كنند.

  مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری افزود: مدیریت ناوگان حمل‌ونقل عمومی وابسته به ایجاد شبكه فیبر نوری است و هرچه این شبكه در شهر گسترده‌تر باشد نقاط بیشتری به دستگاه‌های هوشمند مجهز خواهند شد.

  وی خاطرنشان كرد: سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری با انجام این پروژه گام جدیدی را در جهت تحقق ایجاد شهر الكترونیك در مركز استان بر خواهد داشت.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار