رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 22 April
 • اولین جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان در سال 96، با حضور اعضای این شورا در دادگستری کل استان مازندران برگزار شد.

  به گزارش عصرساري،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی تقوی فرد رئیس‌کل دادگستری استان در این جلسه اهمیت پیشگیری از وقوع جرائم را مهم دانست و گفت: تأکید ما این است که مدیران استان نیز این موضوع را به‌طور ویژه موردتوجه قرار دهند.

  وی جرائم امروز جامعه را ناشی از ناهنجاری‌های اجتماعی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر درصد قابل‌توجهی از ازدواج‌ها منجر به طلاق می‌شود که نشان می‌دهد برخی خانواده‌ها با ناهنجاری‌های خانوادگی روبرو هستند و راه‌اندازی و فعالیت مراکز مشاوره می‌تواند در راستای حل این مشکل مؤثر باشد.

  این مقام قضایی در ادامه با تأکید بر اجرای صحیح و نظارت بر اجرای سند نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) اظهار کرد: باید با تشکیل کارگروهی تخصصی، این طرح به بهترین شکل ممکن موردتوجه قرار گیرد.

  حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقوی فرد با اشاره به اقدامات انجام‌گرفته در حوزه پیشگیری دادگستری مازندران، تصریح کرد: با اقدامات دقیق و جدی انجام‌گرفته در دادگستری استان، جمعیتی بالغ‌بر دو هزار نفر از مددجویان زندان‌های مازندران کاسته شده است.

  وی همچنین ادامه داد: با اقدامات پیشگیرانه انجام‌گرفته، امروز در سراسر مازندران هیچ اراذل‌واوباشی وجود ندارد که بتواند عرض‌اندام کند که تحقق آن حاصل نگاه جدی پیشگیرانه دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان بوده است.

  رئیس‌کل دادگستری استان مازندران بابیان اینکه تعرض به اراضی ملی در استان مازندران به صفر رسیده است، خاطرنشان کرد: این مهم نتیجه نگرش پیشگیرانه دستگاه قضایی و در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی ایران، بی‌سابقه بوده است.

  حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقوی فرد خاطرنشان کرد: در حال حاضر نگاه پیشگیرانه نسبت به جرائم در استان مازندران از روند مطلوبی برخوردار است و ان شاء ا… با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط وضعیت بهتری را نیز در این بخش شاهد باشیم.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار