رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 22 April
 • علی رغم برخورداری اکثر نقاط مازندران از گاز و کاهش مصرف نفت ، مردم روستاهای دودانگه ساری در دهستان بنافت با نارسایی سوخت نفت بهاره و تابستانه مواجه اند.

  به گزارش عصرساري، گرچه با فرارسیدن ایام گرم سال مصرف نفت و فراوردهای آن در استان با کاهش چشمگیری مواجه است اما غافل نباید بود که بخش عظیمی از مناطق کوهپایه‌ای استان به دلیل مصرف خانگی (پخت‌وپز و تأمین سوخت حمام) همچنان از نفت استفاده می‌کنند.

  توزیع ناعادلانه در اختصاص سهمیه نفت به روستائیان بخش از سوی متولیان شرکت نفت ساری از یک‌سو و سیر طولانی‌مدت مراحل تعویض برگه‌های سهمیه‌ای نفت (کوپن)  از سوی دیگر عاملی برای عدم دسترسی مناسب مردم به این سوخت شده است.

  با توجه به‌قرار داشتن در ماه مبارک رمضان و نیاز جدی و لازم به سوخت یادشده برای مردم روستاهای دودانگه شایسته است مسئولین تدبیری درخور و عاجل برای تأمین سوخت خانگی  این روستائیان بی اندیشند.

  از آنجائی که مردم منطقه در حاشیه جنگل به سر می‌برند و به حفظ جنگل اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و  تهیه سوخت نفت در کنار دسترسی مشکل دارای هزینه سنگین برای روستائیان است، خداپسندانه یا منطقی است تا متولیان امر گازرسانی،  در اجرای طرح انتقال گاز دامغان – کیاسر – دودانگه و سوادکوه در مدت باقی‌مانده تا فصل سرد سال، تلاش و همت مضاعفی از خود نشان دهند.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار