امروز : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ - ۱۴:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مردم دودانگه در تامین سوخت خانگی با مشکل مواجه‌اند

نارسایی و بی مدیریتی در توزیع نفت مردم را گرفتار کرد

علی رغم برخورداری اکثر نقاط مازندران از گاز و کاهش مصرف نفت ، مردم روستاهای دودانگه ساری در دهستان بنافت با نارسایی سوخت نفت بهاره و تابستانه مواجه اند.

به گزارش عصرساري، گرچه با فرارسیدن ایام گرم سال مصرف نفت و فراوردهای آن در استان با کاهش چشمگیری مواجه است اما غافل نباید بود که بخش عظیمی از مناطق کوهپایه‌ای استان به دلیل مصرف خانگی (پخت‌وپز و تأمین سوخت حمام) همچنان از نفت استفاده می‌کنند.

توزیع ناعادلانه در اختصاص سهمیه نفت به روستائیان بخش از سوی متولیان شرکت نفت ساری از یک‌سو و سیر طولانی‌مدت مراحل تعویض برگه‌های سهمیه‌ای نفت (کوپن)  از سوی دیگر عاملی برای عدم دسترسی مناسب مردم به این سوخت شده است.

با توجه به‌قرار داشتن در ماه مبارک رمضان و نیاز جدی و لازم به سوخت یادشده برای مردم روستاهای دودانگه شایسته است مسئولین تدبیری درخور و عاجل برای تأمین سوخت خانگی  این روستائیان بی اندیشند.

از آنجائی که مردم منطقه در حاشیه جنگل به سر می‌برند و به حفظ جنگل اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و  تهیه سوخت نفت در کنار دسترسی مشکل دارای هزینه سنگین برای روستائیان است، خداپسندانه یا منطقی است تا متولیان امر گازرسانی،  در اجرای طرح انتقال گاز دامغان – کیاسر – دودانگه و سوادکوه در مدت باقی‌مانده تا فصل سرد سال، تلاش و همت مضاعفی از خود نشان دهند.

 

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار