رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Wednesday 25 April
 • استاندار مازندران بر لزوم سرمایه گذاری های کلان برای توسعه کشاورزی استان تاکید کرد.

  به گزارش عصرساري،ربیع فلاح جلودار در دیدار با رئیس و مدیران سازمان جهاد كشاورزی مازندران اظهار كرد: اگر به مازندران توجه شود می‌تواند به تولیدات بیشتر محصولات کشاورزی بیانجامد چراكه استعداد زیادی در كشاورزی مازندران وجود دارد اما نیازمند سرمایه گذاری بیشتر است.

  وی بابیان اینكه اگر به بحث منابع آبی و تجهیز و نوسازی در كشاورزی مازندران توجه شود شاهد افزایش تولید در مزارع استان هستیم، گفت: اگر حمایت هایی که در رسیدن به خودكفایی در گندم انجام شد در زراعت برنج اتفاق بیفتد نیازی به واردات برنج نخواهد بود.

  استاندار مازندران ادامه داد: خوشبختانه با حمایت هایی كه از زراعت برنج صورت گرفت بازار تنظیم شد و شاهد رضایتمندی كشاورزان از تولید این محصول هستیم و امكان سه بار كشت در زراعت برنج نیز وجود دارد که این امر نیازمند آماده سازی زیرساخت ها است.

  فلاح بابیان اینكه در پرورش رتون باید مدیریت بیشتری انجام شود تا درآمد اقتصادی كشاورزان بهبود یابد، خاطرنشان كرد: باید به اقتصاد كشاورزان توجه بیشتری شود و جهت گیری های مسؤولان مربوطه باید به این سمت و سو باشد.

  وی افزود: توسعه دانه های روغنی باید با جدیت بیشتری دنبال شود و حمایت های لازم در این بخش بیشتر باشد.

  استاندار مازندران با اشاره به اینكه باید طرح های مناسبی برای تجیهز و نوسازی شالیزارهای ارایه شود تا بتوان بودجه را تامین كرد و به سرعت دنبال شود، گفت: در اراضی شیبدار تنها به دنبال ایجاد باغ نباشیم بلكه به كشت گل محمدی و زراعت چوب به صورت دیم توجه شود.

  فلاح اضافه كرد: زراعت چوب فرصت مناسبی برای بهره برداری بهتر از اراضی شیبدار است كه درامد اقتصادی بهره برداران را افزایش خواهد داد.

  وی بیان كرد: نوسازی شالیكوبی ها یكی از كارهایی است كه عقب ماندگی دارد و مغفول مانده است و باید از محل اعتبارات صندوق توسعه نسبت به نوسازی شالیكوبی ها اقدام كرد و اعتبارات آن را در این بخش فراهم كرد.

  استاندار مازندران افزود: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده 300 واحد شالیكوبی بهسازی و نوسازی شود.

  فلاح خاطرنشان كرد: از فارغ‌التحصیلان بخش كشاورزی برای افزایش بهره‌وری استفاده شود تا هم نیروی كار و هم تولید افزایش یابد.

  وی بابیان اینكه امور دام از بحث‌های مهم استان است كه نیازمند توجه جدی است، اظهار كرد: پرورش نوغانداری از موضوعاتی است كه در افزایش درآمد اقتصادی خانوار تأثیرگذار است.

  فلاح استاندار مازندران در پایان از خدمات و تلاش‌های حیدر پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران و مدیران این بخش تقدیر کرد.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار