رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 22 April
 • مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: تلفات شرکت توزیع برق در سال جاری باید با 2 درصد کاهش تا پایان سال مواجه باشد که اجرای این فعالیت نیازمند اعتبار 25 میلیارد تومانی است.

  به گزارش عصرساري،قاسم شهابی با اعلام اینکه هدف اصلی ما در ایام تابستان امسال گذر از گرمای بیش از مدت مشابه سال قبل است، اظهار کرد: اقدام ویژه شرکت توزیع برق مازندران اجرای طرح جهادی مدیریت کاهش تلفات از 16.86 به 13.2 درصد ناشی از مانورهای متعدد، جلوگیری  و توقف از برق‌دزدی و انشعابات غیرمجاز است.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران بابیان اینکه از سال 71 تاکنون یک‌میلیون و 280 هزار مشترک، 25 هزار کیلومتر شبکه برق فشار متوسط، ضعیف و 475 هزار کیلومتر شبکه 20 کیلووات در مازندران احداث‌شده است، گفت: سال گذشته 105 میلیارد تومان اعتبار به شرکت توزیع برق مازندران اختصاص یافت که 70 میلیارد تومان آن جذب شد.

  این مسئول استفاده از 150 ترانس کوچک و کم تلفات را در پایان سال گذشته از سری اقدامات شرکت توزیع برق مازندران به‌منظور کاهش مشکلات توزیع برق در استان دانست و ادامه داد: در دو سال گذشته شرکت توزیع برق مازندران میلیاردها تومان برای توسعه و بازسازی ساختمان‌ها و شبکه توزیع هزینه کرده است که مباحث لجستیکی را هم  برای خدمات‌رسانی مؤثر مدنظر قرار داده است.

  شهابی پاسخگویی به مطالبات متقاضیان در زمان کوتاه را از سری اقدامات شرکت توزیع برق مازندران دانست و تصریح کرد: در دو سال گذشته 12 هزار متقاضی برق در نوبت بودند که در حال حاضر این میزان به 3 هزار نفر کاهش یافت.

  وی استفاده از فنّاوری نوین را در کاهش پیک‌بار و مدیریت مصرف مؤثر دانست و افزود: خدمات شرکت توزیع برق در بستر “جی. آی. اس” قابل‌استفاده است که در حال حاضر تمام شرکت‌های توزیع شهرهای مازندران مجهز به فیبر نوری هستند و تا پایان امسال نیز تکمیل می‌شوند.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران استفاده از دفاتر پیشخوان دولت را بر بخش مهمی از خدمات‌رسانی و کاهش حضوری مراجعه‌کنندگان برای پیگیری امور دانست و خاطرنشان کرد: در بستر دولت الکترونیک متقاضیان تمامی امور را از طریق برنامه‌های نرم‌افزاری پیگیری می‌کنند.

  شهابی با اشاره به اینکه استارت استفاده از نیروگاه کوچک در مازندران زده شد، افزود: رشد سرمایه‌گذار برای نیروگاه کوچک از یک تا هفت مگاواتی در مازندران شاهد هستیم.

  وی با اعلام اینکه سال گذشته شاهد کاهش 65 درصدی سرقت‌ها در بخش برق مازندران بودیم، اظهار کرد: بیش از 2 میلیارد تومان از شرکت توزیع برق سرقت می‌شد که امسال به کمتر از یک میلیارد ریال کاهش یافت که ناشی از همکاری نیروی انتظامی، بسیج و همکاران شرکت توزیع درگشت‌های شبانه بوده است.

   

  مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اعلام اینکه 30 درصد شبکه‌های توزیع برق مازندران فرسوده است، گفت: برای بهسازی و نوسازی شبکه‌های توزیع فرسوده بیش از 200 میلیارد تومان نیاز است.

  شهابی با اعلام اینکه در حال حاضر 3 هزار و 700 کیلووات مصرف برق در مازندران است، خاطرنشان کرد: ذخیره برق 500 مگاواتی در غرب مازندران و ایجاد نیروگاه پراکنده را در استان داریم که به‌زودی با شروع فعالیت پست 400 مگاواتی در محور ساری- قائم‌شهر مشکل خاموشی استان حل می‌شود.

  وی آخرین مبلغ طلب شرکت توزیع برق مازندران را 70 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: 35 میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلبکار هستیم و تا پایان امسال اقدامات مؤثری در بحث دریافت طلب و پرداخت بدهکاری شرکت توزیع برق مازندران ایجاد می‌شود

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار