رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
 • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 24 March
 • معاونت امور اجتماعی بهزیستی مازندران گفت: با حمایت‌های همه‌جانبه سالانه بیش از 15 درصد قریب به 800 نفر از زنان سرپرست خانوار را بازتوان و از سیکل مستمری‌بگیری خارج نموده تا زمینه ورود برای زنان سرپرست خانوار جدید پشت نوبت فراهم گردد.

  به گزارش عصرساري،سیده فاطمه پور فاطمی با بیان اینکه بیش از 13 هزار زنان سرپرست خانوار در استان  تحت پوشش سازمان بهزیستی می‌باشند، گفت: تعداد 6 هزار و 18  زن سرپرست خانوار تحت پوشش  خدمات مستمر سازمان بوده و کمک‌هزینه زندگى دریافت می‌کنند  و قریب به 7 هزار 287  زن سرپرست خانوار از خدمات حمایتی غیرمستمر برخوردار هستند.

  وی به اقدامات دولت یازدهم در این زمینه اشاره کرد و گفت: از سال ۹۶ بنا بر دستورالعمل جدید، مستمری مددجویان بهزیستی افزایش ۳/۵  برابری داشت که برای خانوارهای یک نفرِ مبلغ ۱۴۸ هزار تومان و برای خانوارهای ۵ نفر به بالا مبلغ ٤٦٥ هزار تومان مستمری به حسابشان واریز می‌شود.

  معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه آمار زنان سرپرست خانوار ناشی از طلاق در چند سال گذشته افزایش یافت افزود: طبق تحقیقات انجام‌شده در استان 42 در صد از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی ناشی از طلاق است.

  فاطمی پور بابیان اینکه تمامی زنان سرپرست خانوار حتی آنان که در پشت نوبت مستمرى قرار دارند، از بیمه سلامت ایرانیان برخوردار هستند گفت: تعداد 2 هزار و 86 نفر از این زن سرپرست خانوار از بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی می‌باشند که تا پنج سال دیگر بازنشسته خواهند شد و از مستمری بازنشستگی برخوردار خواهند شد.

  وی افزود: سازمان بهزیستی تلاش می‌کند با آموزش حرفه‌آموزی از طریق سازمان فنی و حرف‌هایی زمینه را برای  اشتغال‌زایی  آنان فراهم کند که تا با پرداخت تسهیلات 4 درصدی خوداشتغالی از 5 میلیون‌تا 15 میلیون تومان  به زنان سرپرست خانوار انحا را ازنظر اقتصادی توانمند سازد و از چرخه مستمری خارج کند.

  پور فاطمی از اقدامات دیگر سازمان بهزیستی برای توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش را راه‌اندازی  گروه همیار مطرح کرد و افزود: گروه همیار متشکل از 3 تا 14 نفر از زنان سرپرست خانوار هستند که در راستای توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی درزمینهٔ هایی همچون کافی‌نت، دفتر پیشخوان، آشپزی، هنرهای دستی، سفالگری و… مشغول به فعالیت هستند.

  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اصلی‌ترین مشکلات مددجویان تحت پوشش را مسکن، هزینه درمان بیماری و مشکلات اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: سازمان با پرداخت ودیعه مسکن از دو تا سه میلیون تومان، کمک‌هزینه ساخت و خرید مسکن و جهیزیه توانست مشکلات انحا را به حداقل برساند.

  وی گام اقتصادی را از مهم‌ترین گام‌های  توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دانست و اظهار کرد: بهزیستی مازندران با حمایت‌های همه‌جانبه سالانه بیش از 15 درصد قریب به 800 نفر از زنان سرپرست خانوار را بازتان و از سیکل مستمری‌بگیری خارج نموده تا زمینه ورود برای زنان سرپرست خانوار جدید پشت  نوبت فراهم گردد.

  پور فاطمی در پایان گفت: زنان سرپرست خانوار قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند چراکه نظر وضعیت اقتصادی ٤٣ درصد زنان سرپرست خانوار دردودهک پایین درآمدی جامعه قرار دارند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار