امروز : پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ - ۸:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر کل پزشكي قانوني مازندران خبر داد

۶۵۳فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در سال گذشته

مدیر کل پزشكی قانونی استان گفت: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در سال ۶۵۳ نفر ( ۵۱۳مرد و ما بقی زن) هستند كه این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۳درصد کاهش یافته‌است.

به گزارش عصرساري،مدیرکل پزشكی قانونی استان گفت: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در سال ۶۵۳ نفر (۵۱۳ مرد و مابقی زن) هستند كه این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد کاهش‌یافته است.

وی  تصریح کرد: از كل متوفیات حوادث رانندگی در سال ۹۵ برون‌شهری ۴۲۵ نفر، درون‌شهری ۱۹۲ نفر و راه روستایی ۳۶ نفر را در برمی‌گیرد، همچنین بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان بیشترین فوتی مربوط به شهرهای ساری و میاندرود با ۱۰۲، بابل با ۸۹ و آمل با ۸۴ نفر بیشترین و شهرهای گلوگاه با ۱۱ و رامسر با ۱۲ کمترین فوتی گزارش‌شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی تصریح کرد: از این تعداد ۲۱۴ مورد عابر،۱۵۳ سرنشین،۱۵۰ مورد موتورسوار، ۱۲۴ مورد راننده و ۱۲ مورد هم دوچرخه‌سوار هستند.

عباسی تعداد مصدومیم ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در سال گذشته (۹۵) را ۱۵ هزار و ۴۱۸ نفر اعلام كرد كه این رقم نسبت به مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است.

این مقام اجرایی استان تصریح كرد: از آنجائی که بیشترین فوتی در جاده‌های برون‌شهری رخ‌داده است این می‌تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان تلفات جاده‌ایی کمتری را شاهد باشیم.

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار