امروز : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی ساری:

کشاورزان در خط مقدم تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی ساری، گفت: کشاورزان در خط مقدم تحقق اقتصاد مقاومتی بوده و نقش بسزایی را ایفا می‌کنند و شأن و منزلت آنان باید حفظ شود.

بهرام لیالی در گفت‌وگو با عصرساري،بهرام لیالی با بیان اینکه بهره‌برداران صنعت کشاورزی در سایه تلاش مضاعف در تحقق اقتصاد مقاومتی  نقش بسزایی دارند، گفت: کشاورزان در تأمین امنیت اقتصاد ملی و تولید و ایجاد اشتغال و تامین امنیت غذای نقش محوری دارند.
وی تحقق اقتصاد مقاومتی را درگرو توسعه روستا، بخش کشاورزی و استفاده بهینه از همه پتانسیل‌ها و توانمندی‌های موجود دانست و اظهار کرد: یکی از اهداف و برنامه‌های مهم سازمان بسیج مهندسین کشاورزی در سال ۹۶ در جهت توسعه صنعت کشاورزی و کاهش هزینه تولید و افزایش محصول در روستاها آموزش تخصصی، عملی و علمی و مهارت افزایی با اعزام مهندسین به روستاها است.
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی ساری با تاکید بر استفاده از علم و فناوری، تصریح کرد: روی‌آوری به کشت‌های گلخانه‌ای و توسعه کشت گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی با حداقل امکانات بیشترین تولید و سودآوری نصیب بهره‌بردار شود.
لیالی به حمایت مسئولان اشاره کرد و گفت: مسئولان اجرایی نسبت به حمایت و برنامه‌ریزی دقیق و علمی و عملی جهت ارائه راهکارهای مناسب و قابل‌اجرا برای توسعه صنعت کشاورزی و حذف دلالان و کیفیت محصولات و کاهش هزینه تولید اقدام نمایند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات بخش کشاورزی هزینه‌های بالای تولید محصولات زراعی، دامی و باغی است و قیمت تمام‌شده جبران این هزینه‌ها را نمی‌کند لذا با ارائه آموزش‌های مناسب به متولیان تولید در بخش کشاورزی به ارتقای سلامت جامعه، ضریب سلامت و حفظ محیط‌زیست افزایش می‌یابد.
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی در پایان گفت: باید با ایجاد تحول در این بخش جایگاه کشاورز به جایگاه برابر با دیگر اقشار جامعه ارتقا یابد و بهره‌بردار بخش کشاورزی شأن و منزلت پیدا کند و به این امر واقف باشد که نقش تعیین‌کننده در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارد.

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار