رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Wednesday 25 April
 • در پی انتشار خبر پیشنهاد ابطال انتخابات شورای شهر ساری در رسانه‌های گروهی، علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری در نامه‌ای سرگشاده به استاندار مازندران، مواردی را متذكر شد.

  به گزارش عصرساري، در پی انتشار خبر پیشنهاد ابطال انتخابات شورای شهر ساری در رسانه‌های گروهی، علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری در نامه‌ای سرگشاده به استاندار مازندران، مواردی را متذكر شد، متن این نامه به شرح زیر است:

  جناب آقای دكتر فلاح
  استاندار محترم مازندران
  سلام‌علیکم
  احتراماً همان‌گونه كه مستحضرید طی روزهای اخیر شاهد جوسازی‌های گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی پیرامون بروز تخلف در انتخابات شورای اسلامی شهر ساری بوده‌ایم كه فضا را به‌شدت ملتهب نمود و اكنون هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر ساری پیشنهاد ابطال انتخابات در این حوزه را داده است. در این رابطه توجه حضرت‌عالی را به فرموده حضرت امام خمینی (ره) كه میزان را رأی ملت می‌دانستند معطوف داشته و در ادامه ضمن طرح چند پرسش، نكاتی را معروض می‌دارم:
  جناب آقای استاندار؛
  آیا همه‌ی مردم مظلوم مركز استان آراء خود را فروخته‌اند؟ آیا این طرز تلقی، توهین به شعور مردم و توهین به خصیصه آزادگی و آزادمردی اهالی مركز استان نیست؟ سؤال اساسی این است كه در انتخابات پنجمین دوره شوراها و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری آیا مدیران اجرایی و نظارتی انتخابات شهرستان و استان حضور پرشور مردم ساری را به چشم ندیده‌اند؟ كه قطعاً دیده‌اند. حال چرا می‌خواهند شیرینی و حلاوت این رویداد بزرگ را در كام مردم تلخ نمایند؟ آیا حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان و آحاد مردم بانشاط ساری را باور نکرده‌اند؟ به‌راستی با كدام اسناد و مدارك می‌خواهند شور و انگیزه و تلاش مردم جهادگر ساری را نادیده بگیرند؟
  جناب آقای دكتر فلاح؛
  مگر متصدیان اجرایی و نظارتی انتخابات خادم همین مردم نیستند؟ اگر تصور بر این است كه افرادی به این مردم خیانت کرده‌اند، چرا خائنین را معرفی نمی‌کنند؟ درحالی‌که ابطال انتخابات و به بازی گرفتن مشاركت  مردم خود خیانت به آراء آن‌ها و تكرار خیانت است. آیا نادیده گرفتن آراء مردم خیانت نیست؟ و آیا به‌حساب نیاوردن مردم در این صحنه حماسی یك اقدام خائنانه نخواهد بود و ابطال انتخابات موجب یأس و سرخوردگی شهروندان نخواهد شد؟
  آن‌ها كه خود را خادم این مردم می‌دانند قاعدتاً باید پاسدار آراء مردمی باشند كه با وضو و قربت اِلَی الله پای صندوق‌های رأی حاضرشده و به كاندیداهای موردنظرشان و درواقع به‌نظام اسلامی رأی دادند. مدیران اجرایی و نظارتی نباید به آراء ده‌ها هزار نفر از مردم پاک‌دل ساری خیانت كنند. آن‌ها اگر در كار خود صادق‌اند، چرا تخلف اثبات‌شده و متخلف شناخته‌شده را به مردم معرفی نمی‌کنند؟ و حقانیت مردم را با اندك تخلفی كه می‌گویند اتفاق افتاده درهم‌آمیخته و مخدوش می‌کنند؟ این لكه ننگ رأی‌فروشی هرگز متوجه مردم شریف ساری نخواهد شد و لذا متصدیان نباید با جریان سازی مردم شهرشان را بد معرفی كنند.
  به‌عنوان رئیس شورای اسلامی شهر و منتخب مردم به شما عرض می‌کنم اگر از منِ شمشیربند تخلفی سرزده كه مستحق نمایندگی مردم نیستم، مرا به مردم معرفی كنند نه اینكه آرای همه شهروندان را خدشه‌دار نمایند. جایگاه و عظمت مردم مركز مازندران بالاتر از این قبیل جریان بازی‌ها و سیاست‌بازی‌ها است كه افرادی کم‌ظرفیت و تنگ‌نظر بخواهند این جایگاه رفیع را نادیده بگیرند. باید از مجریان انتخابات پرسید اگر در جریان انتخابات تخلفی صورت گرفت شما كه مسئولیت برگزاری صحیح آن را بر عهده داشتید، كجا بودید؟ مگر شماها ناظر و بازرس نداشتید؟ و مگر هیئت‌های اجرایی و نظارت و نمایندگان فرمانداری محترم در حین برگزاری انتخابات بر سر صندوق‌ها حضور نداشتند؟ اگر تخلفی انجام گرفت آیا این تخلف از سوی مردم بوده یا ناشی از بی‌توجهی مدیران مسئول؟ چرا می‌خواهند بی‌توجهی خودشان را به‌حساب رأی‌فروشی مردم بگذارند؟ اگر در جریان برگزاری انتخابات رأی خریداری می‌شد، پس انبوه ناظران و مجریان انتخابات چه می‌کردند؟ و چنانچه در حین انتخابات گزارشی داشتند، چرا به‌طور جد پیگیری نكرده و جلوی تخلف را نگرفتند تا با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد و متخلفان متنبه شوند؟ به نظر می‌رسد مدیران اجرایی و نظارتی پس از انتخابات با اعتراضات كذایی كسانی كه رأی نیاوردند، بیدار شده و این خواب‌آلودگی سیاسی‌شان را با ناپاك جلوه دادن آراء مردم شهرمان توجیه می‌کنند.
  جناب آقای استاندار؛
  آنان كه آراء مردم را به بازی می‌گیرند، باید به خود آیند كه این چند صباح نیز می‌گذرد ولی مردم همواره درصحنه حضور دارند و دلسوز نظام اسلامی بوده، پیروی از رهبری فرزانه را سرلوحه زندگی‌شان قرار داده‌اند.
  این‌جانب به‌عنوان كسی كه در طول انقلاب برای حفظ ارزش‌های اسلامی و دفاع از شرف و عظمت مردم كشورم تا پای جان تلاش كردم، اكنون نیز حاضرم آبرو و حیثیتم را مصروف حراست از آراء شهروندان نمایم و لذا امیدوارم متولیان امر در عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری كه آراء مردم را حق‌الناس خوانده‌اند، ضمن احقاق حق شهروندان مركز استان با دقت و وسواس افزون‌تری در این راستا اتخاذ تصمیم نموده و صیانت از آراء مردم را بر خود فرض بدانند.

  سایه مقام معظم رهبری مستدام باد.

  علیجان شمشیربند
  رئیس شورای اسلامی شهر ساری

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار