امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۱۲:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
دادستان مرکز مازندران هشدار داد

تعطیلی واحدهای صنفی در صورت تظاهر به روزه‌خواری

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: در صورت مشاهده روزه‌خواری در هریک از واحدهای صنفی، نسبت به تعطیلی آن واحد طبق ضوابط قانونی اقدام می‌شود.

به گزارش عصرساري،حجت‌الاسلام اسدالله جعفری طی گفت‌وگویی اظهار کرد: بر اساس قانون مجازات اسلامی، تظاهر به عمل حرام در انظار و اماکن عمومی و معابر، کیفر حبس یا شلاق را در پی دارد.

وی افزود: به تمامی افرادی که به هر دلیل در انظار عمومی روزه‌خواری می‌کنند اعلام می‌شود برخورد لازم و قاطع از سوی ضابطان قضایی و دستگاه‌های مربوطه با این افراد صورت می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران خاطرنشان کرد: به منظور مراعات شان و حرمت این ماه مبارک لازم است تمام صنوف و واحدهای خدماتی و تجاری همچون سال‌های گذشته با بزرگداشت شعائر اسلامی از ارائه هرگونه خدماتی که موجب تظاهر به روزه خواری را فراهم می‌شود، پرهیز کنند.

جعفری تاکید کرد: در صورت مشاهده تخلف یاد شده در هریک از واحدهای صنفی، نسبت به تعطیلی آن واحد طبق ضوابط قانونی اقدام می‌شود.

وی اضافه کرد: متولیان مساجد با همکاری و تعامل با مسؤولان ذیربط در تأمین نظم، امنیت شهر و تسهیل رفت و آمد مطلوب‌تر به ویژه در شب‌های پرشکوه قدر، پخش صدای بلندگوها را در مراسم به گونه‌ای تنظیم کنند که موجب آسایش سالخوردگان و بیماران فراهم شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران در پایان گفت: با آرزوی بهبود و سلامتی برای بیماران و افرادی که برای عذر شرعی قادر به روزه‌داری نیستند، انتظار می‌رود از تظاهر به روزه‌خواری دوری کنند.

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار