رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۹
 • السبت ۷ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Saturday 30 May
 • دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: در صورت مشاهده روزه‌خواری در هریک از واحدهای صنفی، نسبت به تعطیلی آن واحد طبق ضوابط قانونی اقدام می‌شود.

  به گزارش عصرساري،حجت‌الاسلام اسدالله جعفری طی گفت‌وگویی اظهار کرد: بر اساس قانون مجازات اسلامی، تظاهر به عمل حرام در انظار و اماکن عمومی و معابر، کیفر حبس یا شلاق را در پی دارد.

  وی افزود: به تمامی افرادی که به هر دلیل در انظار عمومی روزه‌خواری می‌کنند اعلام می‌شود برخورد لازم و قاطع از سوی ضابطان قضایی و دستگاه‌های مربوطه با این افراد صورت می‌گیرد.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران خاطرنشان کرد: به منظور مراعات شان و حرمت این ماه مبارک لازم است تمام صنوف و واحدهای خدماتی و تجاری همچون سال‌های گذشته با بزرگداشت شعائر اسلامی از ارائه هرگونه خدماتی که موجب تظاهر به روزه خواری را فراهم می‌شود، پرهیز کنند.

  جعفری تاکید کرد: در صورت مشاهده تخلف یاد شده در هریک از واحدهای صنفی، نسبت به تعطیلی آن واحد طبق ضوابط قانونی اقدام می‌شود.

  وی اضافه کرد: متولیان مساجد با همکاری و تعامل با مسؤولان ذیربط در تأمین نظم، امنیت شهر و تسهیل رفت و آمد مطلوب‌تر به ویژه در شب‌های پرشکوه قدر، پخش صدای بلندگوها را در مراسم به گونه‌ای تنظیم کنند که موجب آسایش سالخوردگان و بیماران فراهم شود.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران در پایان گفت: با آرزوی بهبود و سلامتی برای بیماران و افرادی که برای عذر شرعی قادر به روزه‌داری نیستند، انتظار می‌رود از تظاهر به روزه‌خواری دوری کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار