رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
 • الخميس ۷ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Thursday 21 June
 • مدیرکل پزشكی قانونی استان گفت: آمارها نشان می‌دهد در سال گذشته ، تعداد 214 نفر (155مرد و مابقی زن ) از عابران پیاده در براثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ده درصد کاهش داشت.

  به گزارش عصرساري، علی عباسی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در سال گذشته (95) را 653 اعلام کرد و افزود: 33 درصد از کل تلفات حوادث رانندگی سال گذشته عابران پیاده هستند که از این تعداد 122 نفر (57 درصد) در محور برون‌شهری و راه روستایی به وقوع پیوست.

  بیشترین و کمترین گروه سنی

  این مقام اجرایی استان اظهار داشت: بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادث رانندگی کشته شدند، افراد بالای 61 سال با 45 درصد و کمترین گروه سنی مربوط به سن کمتر از 10 سال با تعداد 6 درصد قرار دارند.

  بر اساس آمار ماه‌های مهر، تیر و مردادماه هرکدام با 24 مورد فوتی بیشترین و فروردین با 11 فوتی کمترین ماهی بود در آن به ثبت رسید.

  عباسی ضمن بیان اینکه بالاترین آمار فوتی‌های عابران پیاده در شهرستان‌های بابل با 36، ساری با 32 و آمل با 19 مورد به ترتیب بیشترین فوتی و گلوگاه با یک فوتی در آن به ثبت رسید.

  70 درصد وسیله درگیر با عابران سواری هستند

  مدیرکل پزشکی قانونی استان بیشترین نوع وسیله درگیر با عابران پیاده را خودروی سواری با 70 درصد و بعد از به ترتیب وانت‌بار با 17 درصد، کامیون با 6 درصد، موتور با 4 درصد و سایر موارد با 3 مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. ضمن اینکه در بین خودروهای سواری پراید با 53 نفر بیشترین برخورد را با عابران داشتند.

  این مقام اجرایی استان در خصوص افزایش سن سالمندی خاطرنشان کرد:این افزایش ایجاب می‌کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابران، بخصوص عابران سالمند داشته باشند. چراکه سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و درنتیجه تحرک و عکس‌العمل کند نمی‌توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند. و از طرف دیگر به علت بیماری‌های مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و درنتیجه بستری در بیمارستان افزایش می‌یابد که این خود ریسک مرگ‌ومیر را در سالمندان بالا می‌برد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار