امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ - ۱۲:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گربه ۲ میلیون، سگ ۶ میلیون تومان!

قیمت گربه با توجه به رنگ چشم، رنگ مو، سن و اصالت و جنسیت آن تعیین می شود؛ قیمت گربه بالغ ممکن است تا بیش از ۲ میلیون تومان هم برسد. سگ هم با قیمت های متفاوتی به فروش می رسد، یک توله ژرمن شپرد بین ۱ میلیون تا ۳ میلیون تومان است.

به گزارش عصرساري،

چند سالی است که نگه داری حیوانات خانگی به مد تبدیل شده و روزانه  تعداد افرادی که به دنبال نگه داری  این حیوانات هستند در حال افزایش است و همین موضوع هم باعث شده بازار خرید و فروش حیوانات خانگی و لوازم جانبی آن افزایش یابد و در یک دهه اخیر عده بسیاری جذب این بازار شوند.

آمار ها نشان می دهد در یک دهه گذشته دیدگاه مردم نسبت به نگهداری حیوانات داخلی افزایش یافته  و مردم علاقه بیشتری نسبت به نگه داری حیوانات داخلی از خود نشان داده اند. طبق آمارها اخیرا جذابیت بالای این بازار باعث شده سرمایه گذاری در این زمینه رو به افزایش برود تا جایی که بسیاری از مغازه داران محدوده خیابان اسکندری که در گذشته غذای حیوانات دیگری را می فروختند در حال حاضر به فروش لوازم جانبی حیوانات خانگی روی آورده اند.

اما یکی از کسانیکه حیوانات خانگی نگه داری می کند در گفت و گو با پول نیوز از نبود تعرفه درست و نظارت کافی در این حوزه گله می کند و می گوید: بزرگترین مشکل در این صنف این است که نظارت کافی بر تعرفه های خدمات درمانی وجود ندارد از این رو هزینه های درمان این حیوانات متفاوت است. به طور مثال هزینه واکسن یک گربه در مرکز شهر بسیار پایین تر از شمال شهر است.

وی  همچنین از نبود نظارت کافی بر واردات غذای این حیوانات می گوید با توجه به اینکه این حیوانات در کنار انسان ها زندگی می کنند از این  جهت باید از سلامت غذای آن ها مطمئن شد.

بر اساس مشاهدات عینی طی یک دهه اخیر تعداد افرادی که حیوانات خانگی نگه داری می کنند رو به افزایش است و بیشتر این افراد از قشر مرفه جامعه هستند. بر اساس گزارش ها در یک دهه اخیر تاسیس کلینیک های دامپزشکی در حال حاضر رو به افزایش است و این نشان از افزایش جذابیت در این بازار است.

قیمت گربه 2میلیون قیمت سگ 6 میلیون تومان

صاحبان این حیوانات به دلیل علاقه بسیاری که به آنها پیدا می کنند حاضر هستند هزینه های زیادی را صرف نگه داری این حیوانات کنند. بر این اساس  یکی از صاحبان این حیوانات خانگی در گفت و گو با پول نیوز می گوید به طور متوسط سالیانه حدود پانصد هزار تومان هزینه درمان یک گربه  است. همچنین هزینه تعویض خاک گربه در ماه حدود ۱۰هزار تومان و هزینه تامین غذای خشک گربه بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان است. قیمت گربه با توجه به رنگ چشم، رنگ مو، سن و اصالت و جنسیت آن تعیین می شود اما به طور متوسط قیمت انواع بچه گربه حدود ۵۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان است. قیمت گربه بالغ ممکن است تا بیش از ۲ میلیون تومان هم برسد.

اما یکی دیگر از صاحبان این حیوانات که سگ نگه داری می کند می گوید ماهانه حدود  ۸۰۰تا یک میلیون هزینه نگه داری یک سگ بابت واکسن و غذای سگ می کند. بر اساس گزارش ها هزینه واکسن یک سگ و گربه حدود ۶۰ هزار تومان است که این هم بسته به نوع واکسن متغیر است.

قیمت سگ در بازار بسیار متفاوت است؛ در برخی مواقع این حیوانات زایمان کرده و در هر زایمان چندین توله به جای میگذارند که صاحبان آنها با قیمت بسیار کمی این توله ها را واگذار می کنند. اما برای خرید سگ وارداتی قیمت های بسیار متفاوتی از سوی دامپزشکانی که اقدام به واردات می کنند و یا افرادی که حیوان خرید و فروش می کنند مطرح می شود.

قیمت گربه 2میلیون قیمت سگ 6 میلیون تومان
 برای یک توله ژرمن شپرد بین ۱ میلیون تا ۳ میلیون، یک توله ۳ ماهه چائو چائو بین ۵ تا ۷ میلیون تومان، انواع پامرین عروسکی، گرگی، خرسی قیمتی بین ۲ تا ۵ میلیون تومان، هاسکی بین ۸۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون،  توله های امریکن پیت بال تریر قیمتی بین ۳ تا ۶ میلیون، سگ هاوانس بین ۲ تا ۴ میلیون تومان پرداخت می شود.

برای نگهداری حیوانات خانگی وسایل زیر مورد نیاز است که هزینه  لوازم جانبی این حیوانات هم به طور میانگین در پایین ذکر شده است.

وسایل مورد نیاز نگهداری  گربه

قلاده فانتزی گربه ۱۸۰۰۰
دستشوئی گربه بین ۹۰۰۰۰تا ۲۲۰۰۰۰هزار تومان
ساک حمل گربه از حدود ۷۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰هزار تومان
غذای گربه از ۱۵۰۰۰تومان تا ۱۶۵۰۰۰ متغیر است
جای خواب گربه از ۶۵۰۰۰تا ۱۵۰۰۰۰ هزارتومان
مکمل ها و داروهای گربه  به طور میانگین بین ۱۹۵۰۰ تا ۵۰۰۰۰متغیر است
خاک گربه به طور میانگین از ۲۹۰۰۰تا ۴۲۰۰۰ هزار تومان

وسایل سگ

جای خواب سگ حدود ۱۵۰۰۰۰ هزار تومان
وان حمام سگ ۴۵۰۰۰ هزار تومان
باکس  حمل سگ بسته به نوع و اندازه بین ۴۵۰۰۰۰تا تا ۲۱۰۰۰۰هزار تومان
ظرف غذا حدود ۳۰۰۰۰تا ۷۰۰۰۰هزار تومان است
قیمت خانه چوبی ۶۰۰۰۰تا ۹۰۰۰۰هزار تومان است
انواع لوسیون سگ بین ۲۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰هزار تومان
مکمل ها  و داروهای سگ بین ۲۸۰۰۰تا ۱۳۵۰۰۰
قلاده سگ بین ۲۳۰۰۰تا حدود ۱۷۵۰۰۰تومان
غذای خشک سگ به طور میانگین از ۳۰۰۰۰تا ۹۰۰۰۰هزار تومان متغیر است

وسایل جوندگان

قفس نگهداری جوندگان بین ۳۲۰۰۰تا ۱۵۰۰۰۰هزار تومان
باکس حمل جوندگان بین ۳۵۰۰۰تا ۴۵۰۰۰هزار تومان
غذای جوندگان بین ۱۰۰۰۰تا ۲۸۰۰۰هزار تومان
لوازم بهداشتی جوندگان بین ۲۴۰۰۰تا ۳۰۰۰۰هزار تومان
خاک بستر جوندگان بین ۱۳۰۰۰تا ۴۵۰۰۰هزار تومان
ظرف آب جوندگان ۱۵۰۰۰هزار تومان
قفس پرنده بین ۳۰۰۰۰تا ۱۴۵ هزار تومان
دانه و مکمل های پرنده ۱۲۰۰۰تا ۲۵۰۰۰هزار تومان
لوازم بهداشتی پرنده ۱۰۰۰۰تا ۷۵۰۰۰هزار تومان

فرادید
ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار