رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 22 April
 • رئیس كمیسیون فرهنگی شورای شهر ساری با اشاره به این‌که اصلاحات سیاسی باید باهدف بهبود فرصت‌های شهروندی و به‌منظور اعمال حقوق و ایفای وظایف درراه ترویج روح مشاركتی صورت گیرد، تصریح كرد: این پویایی شهروندی است كه تقابل میان حقوق و مسئولیت‌ها را از میان می‌برد.

  به گزارش عصرساري،سید احمد صالحی بابیان اینكه شهروند و شهروندمداری با خود تعهداتی را به همراه دارد كه برابری و عدالت و استقلال در آن تعیین‌کننده‌اند، گفت: زمانی این جایگاه شهروندی می‌تواند رسمیت داشته باشد كه حقوق فردی اشخاص به رسمیت شناخته‌شده و در همان حال افراد در بستری اجتماعی مورد تائید قرار گیرند.

  وی ادامه داد: شهروند و جامعه به حقوق و وظایف و نهادهای تازه نیاز دارند بنابراین همانطوركه افراد ساكن در شهر و برخوردار از حق مالكیت، برحسب شرایط و بهره‌مندی از امكانات، دارای وظایفی می‌گردند، مدیران شهرها و تصمیم‌گیرندگان و نمایندگان نیز تنها مجریان تصمیمات مردم هستند، نه اینكه بخواهند صرفاً در جایگاه روسا و سرپرستان مردم ایفای وظیفه كنند چراکه آن‌ها موظف به اجرای منویات شهروندان می‌باشند.

  صالحی گفت: روابط میان جامعه سیاسی و شهروندان، رابطه‌ای است میان خود شهروندان كه با درك صحیح متقابل از آن، پیوند نزدیك میان حقوق و مسئولیت‌های شهروندی ایجاد می‌گردد.

  رئیس كمیسیون فرهنگی شورای شهر ساری با اشاره به این‌که اصلاحات سیاسی باید باهدف بهبود فرصت‌های شهروندی و به‌منظور اعمال حقوق و ایفای وظایف درراه ترویج روح مشاركتی صورت گیرد، تصریح كرد: این پویایی شهروندی است كه تقابل میان حقوق و مسئولیت‌ها را از میان می‌برد.

  وی بابیان اینكه مدیریت شهری بر مبنای الگوها و روش‌های سنتی جوابگوی مطالبات روزافزون شهر و شهروندان نخواهد بود، یادآور شد: به همین دلیل باید از فنّاوری‌های جدید و عرصه‌های اطلاعاتی و ارتباطی استفاده نموده  و با تدوین استراتژی مشخص و كارآمد، همگام با رشد و توسعه برای حل یا كاهش مشكلات برنامه‌ریزی كند و از مسائلی كه ممكن است در آینده ایجاد شوند پیشگیری و بهترین عملكرد و روش را در زمان و مكان خاص اعمال نماید.

  سید احمد صالحی خاطرنشان كرد: پس از ناكارآمدی طرح‌های جامع،   استراتژی توسعه شهری باهدف  ارتقای كیفیت زندگی شهروندان و دسترسی مطلوب به خدمات شهری می‌تواند در ساری مؤثر واقع شود كه ازجمله مصادیق آن می‌توان به تحقّق شهر الكترونیك در مركز مازندران اشاره كرد.

  وی گفت: به دلیل اهمیت موضوعی كه مطرح نمودم، در نوبت‌های بعد بازهم به آن خواهم پرداخت.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار