رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Wednesday 25 April
 • به گزارش عصرساري، به نقل از رویترز، “آلف کورون” عضو اتریشی هیات نظارت کننده شورای اروپا بر همه پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه در مصاحبه با رادیو “او آر اف” تاکید کرد: قانون شکنی احتمالا موجب تغییر نتایج همه پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه شده است. در حالی که آمارهای غیررسمی نشانگر حمایت ۵۱.۵ درصد […]

  به گزارش عصرساري،

  به نقل از رویترز، “آلف کورون” عضو اتریشی هیات نظارت کننده شورای اروپا بر همه پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه در مصاحبه با رادیو “او آر اف” تاکید کرد: قانون شکنی احتمالا موجب تغییر نتایج همه پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه شده است.

  در حالی که آمارهای غیررسمی نشانگر حمایت ۵۱.۵ درصد مردم ترکیه از اصلاحات قانون اساسی در همه پرسی روز یکشنبه است و رجب طیب اردوغان نیز پیش از انتشار آمارهای رسمی، پیروزی در این همه پرسی را به طرفداران خود تبریک گفته است، مخالفان شب گذشته برای دومین بار متوالی در خیابان های این کشور تظاهرات کردند.

  حزب جمهوریخواه ترکیه بزرگترین حزب مخالف دولت، خواستار ابطال نتایج این همه پرسی به خاطر برخی تخلفات شده و اعلام کرده است که به نتایج همه پرسی اعتراض خواهد کرد.

  این نماینده اتریشی پارلمان اروپا تصریح کرد: این سوء ظن وجود دارد که ۲.۵ میلیون رای دستکاری شده باشد. این تقریبا واقعیت دارد که قانون تنها اجازه رای گیری بر روی برگه های ممهور شده را می دهد ولی مقام های ارشد انتخابات تصمیم گرفته اند تا برگه های رای بدون مهر رسمی نیز مورد قبول واقع شود و به همین دلیل در ۲.۵ میلیون رای دست برده شده است.

  اردوغان شب گذشته انتقادات مطرح شده از سوی مخالفان را رد کرده است.

  مخالفان این اصلاحات بر این عقیده هستند که ترکیه بطور نهایی به کشوری و استبدادی تبدیل خواهد شد، در عوض طرفداران این همه پرسی معتقدند که این تغییرات ثبات بیشتری در شرایط نه چندان آرام کنونی به کشورشان خواهد بخشید.

  بلاغ

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار