رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 24 June
 • مجتبی کواکبیان عضو هیات رئیسه اتاق اصناف استان با صدور بیانه ایی از کاندیداتوری در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر ساری انصراف داد.

  به گزارش عصرساري،مجتبی کواکبیان عضو هیات رئیسه اتاق اصناف استان با صدور بیانه ایی از کاندیداتوری در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر ساری انصراف داد متن بیانیه به شرح زیر است.

   

  به نام خدا

  وَ مِنَ‌المؤمنینَ رِجالٌ صَدَقوا ماعاهدوالله عَلَیه

  فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَه

  وَ مِنهُم مَن یَنتَظِر

  وَما بَدَّلوا تَبدیلا

   

  آموختم که:

  – سهم هر کس از همۀ دارائی ازجمله، عمرش به‌قدر حظ و بهره و لذتی است که از آن می‌برد بدیهی است که مازاد آن از آنِ غیراست باید وانهاد یا واگذارد.

  آموختم که:

  میزان ماندگاری و بقای هرکسی، به‌قدر اثری است که در نقش‌های مختلف در طول زندگی‌اش از خود باقی می‌گذارد.

  اثر، هر چه ماندگارتر و فراگیرتر، نشان صاحب اثر نیز فراگیرتر و ماندگارتر خواهد بود.

   

  طعم شیرین زیستن با مردمی که سمبل حریت، ایثار، عشق، مودت، محبت، مهربانی، نجابت، مدارا و مروت هستند.

  بر طمع و ولع همبستگی و همدلی با آنان می‌افزاید.

  از نِعَمِ عظمای عمرم، همزیستی با ملتی است که امام، انقلاب، شهادت، رادی، حریت و شرافت، از جلوه‎های ماندگار است.

  و اکنون

  من

  مجتبی کواکبیان

  بازمانده و وارث ارث عظیم امام، شهیدان و خادم مردمی کم‌نظیرم بدان امید که ذیل نام طلایه‎داران و همگام با میراث مخلص و پیش‎کسوت خواستم در پاسخ به لطف کثیری از بزرگان و دوستان به شکرانۀ سلامت و حرمت خدادادی در انتخابات شورای شهر ساری، شرکت کنم.

  با تأمل در اوضاع و فضای جاری و با درک ترجیح و تقدم اخلاق بر سایر جنجال‎ها و هیاهوها و “اِنّیَتِ” محتمل از حضور در انتخابات، به‌عنوان نامزد، منصرف شدم.

  ضمن تقدیر و تشکر از شما مهربانان از اقشار، اصناف، نخبگان، شایستگان و آحاد مرم شریف ساری، نکات زیر را به عرض می‌رسانم:

   

  1) انتخابات، وجه ممیزۀ مدنیت ملت ما با سایر ممالک است.

  حقی مشروع و قانونی برای همۀ ملت بانفوذ رأیی برابر و اثربخش و سرنوشت‌ساز هنر روشنفکران و فعالان مدنی و کاندیداها باید مصروف ایجاد فضایی شفاف و بدون غبار و لعاب و صورت‌گرائی برای معرفی ساده‌، خالص، مؤثر کاندیداها و کاهش خطای تصمیم‌گیری رأی دهنگان باشد.

  مسلماً چنین رسالتی با صرف هزینه‌های تأمل‌برانگیز و تبلیغات جهنمی که موجب اغوا و تردیدهای ناروا می‌شود محقق نمی‌شود.

  لذا بر اهتمام مردم به شناخت دقیق برای سپردن امانت نمایندگی به اهلش تأکید می‌کنم :”اِنَّ اللهَ یَامُرُکُم اَن تُؤَدَّواالاَمانات اِلی اَهلِها”

   

  2) سال‌هاست که امین ساعی‌ترین، محبوب‌ترین، مطمئن‌ترین‌، شریف‌ترین و صادق‌ترین قشر جامعه و انقلاب، یعنی اصناف و اهالی بازار که از مصادیق بارز “الکاسب حبیب الله” می‌باشند، هستم.

  شکرانۀ چنین اعتماد و اعتباری را نتوانم بجای آورد الا با تشکری خالص و فروتنانه و خاکسارانه می‌کوشم با تعامل اعضا، توفیق و لطف الهی، بیش‌ازپیش به تحقق اهداف این فراگیرترین نهاد فعالان اقتصادی و اجتماعی، همت گمارم.

   

  3) ساری، مرکز استانی تاریخی، فرهنگی، توریستی و پهناور است.

  مسلماً کاندیداها و برگزیدگان مرکز استان باید تراز اخلاق، مدنیت، توسعه‌یافتگی، ایثار، برنامه محوری، قانون‌گرایی و سخت‌کوشی باشند.

  نام، خصال، جهت‌گیری‌ها، شعارها، عملکرد شهروندان و کاندیداها، جلوۀ حقیقی مردم نجیب و محبوب مازندران در مرئی و منظر ملت عزیز ایران است.

  بنابراین انتظار می‌رود در یک رقابت مبتنی بر اخلاق و مروت و مدارا و شفافیت، برگزیدگان شورا، لایق‌ترین باشند تا به تحقق امیدها، استفادۀ فراگیر از همۀ ظرفیت‌های شهر، استان، عملکرد سیستمیک مدیران و مدیریت شهری منجر گردد.

  رعایت توزیع متوازن ظرفیت‌ها، فرصت‌ها، رشد، منابع، رفاه، سلامت و امنیت شهروندان، درگرو تصمیمی است که پای صندوق‌های رأی، گرفته می‌شود. چنین عملی خطیر، شرافت، شعور و بلوغ  اهالی مازندران را به محک می‌کشاند زیرا ساری فقط شهر ساروی‌ها نیست بلکه کانون توسعه و مرکز توجه و داوری همۀ مردم ایران عزیز است.

   

  4) مسلماً از اهمیت انتخاب رئیس‌جمهور آتی کشور، نمی‌توان غافل شد.

  بیش از همیشه، حساسیت، هوشمندی، دقت، تعهد ما در انتخاب شایسته‌ترین فرد به‌عنوان نماد دانش، ارزش و خدمت، موجب توسعه، تقویت قوا، کاهش تهدیدها، برون‌رفت از رکود، بن‌بست اقتصادی، بحران‌های اجتماعی، فرهنگی و مدنیت سیاسی خواهد بود.

  بی‌تردید احدی از شهروندان، از شرکت در این سرنوشت‌سازترین و حیاتی‌ترین اقدام انسانی، غفلت نخواهد ورزید.

   

  پیروز، بهروز و سربلند باشید

  سال نو بر همۀ شما مبارک

  مجتبی کواکبیان

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار