امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۰۹ - ۱۶:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هواشناسی: شمال سرد می‌شود

به گزارش عصرساري، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه  بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود همچنان بر روی بخشهایی از مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و رفته رفته در دامنه‌های جنوبی البرز، بخشهایی از مرکز و شمال شرق کشور فعال خواهد بود و پیامد […]

به گزارش عصرساري،

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه  بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود همچنان بر روی بخشهایی از مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و رفته رفته در دامنه‌های جنوبی البرز، بخشهایی از مرکز و شمال شرق کشور فعال خواهد بود و پیامد آن رشد ابر، رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

وی ادامه داد: شدت بارش باران در طی ساعتهای آتی در مناطقی از لرستان، شمال خوزستان، جنوب استان مرکزی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در روز پنجشنبه نیز بخشهایی از مرکز، زاگرس مرکزی، شمال شرق، شرق، دامنه های البرز شرقی و مرکزی و سواحل شرقی خزر دچار بارشهای پراکنده باران و رعدوبرق خواهد شد؛ پیش‌بینی می‌شود که در همین مدت وزش باد شدید در شمال شرق، شرق و جنوب شرق به‌وقوع بپیوندد.

به گفته وظیفه، بر اساس پیش‌‌بینی سازمان هواشناسی کشور امشب و فردا افت نسبی دما در نوار شمالی کشور و به‌ویژه در شمال شرق کشور رخ میدهد.

وی ادامه داد: سرانجام این سامانه اوایل وقت روز جمعه در شمال شرق کشور به فعالیت می‌پردازد و رفته رفته از همان منطقه خارج خواهد شد اما بلافاصله سامانه جدیدی از غرب وارد کشور خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه جدید بارشی در روز جمعه خبرداد و گفت: این سامانه بارشی نیز ابتدا در نوار غربی ابرناکی و بارش باران را پدید می‌آورد که گستره بارشها در روز شنبه نیمه غربی، سواحل دریای خزر، مرکز و شمال شرق کشور را در برمی‌گیرد و موجب بارشهای باران، رعدوبرق و وزش باد در این مناطق خواهد شد؛ البته بارشها در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر شمال غرب به صورت برف خواهد بود.

وظیفه  تصریح کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود که روز جمعه در جنوب غرب کشور پدیده گردوخاک و کاهش کیفیت هوا به‌وجود آید و در همین روز نیز خلیج فارس و دریای خزر مواج خواهد بود.

وی اردبیل با دو درجه زیر صفر را سردترین و راسک در سیستان و بلوچستان با ۳۷ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و اظهار کرد: دمای هوای امروز تهران در گرم‌ترین لحظات به ۲۰ درجه بالای صفر می‌رسد و وضعیت آسمان نیز صاف تا نیمه ابری خواهد بود که در برخی مناطق بارشهای پراکنده باران به‌وقوع می‌پیوندد.

بلاغ
ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار