امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۰۸ - ۱۵:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«لجن کش‌ها» فعال ترین وسیله نوروز ۹۶

۱۵ استان در فروردین ۹۶ از جمله ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان،فارس، قزوین،کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان،هرمزگان و یزد متاثر از سیل و آب‌گرفتگی بود.

به گزارش عصرساري،

شاهین فتحی – معاون عملیات امداد و نجات با اعلام اینکه ۱۵ استان کشور از سوم تا هشتم فروردین درگیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است، اعلام کرد: امدادگران هلال‌احمر در این مدت شبانه‌روز به ۸ هزار و ۶۸۰ تن از هموطنان خدمات امدادی لازم را ارائه کرده و در این زمینه ۳ هزار و ۹۹۱ تن از متاثران از خدمات اسکان اضطراری بهره برده‌اند.

فتحی با ارائه گزارش عملیات سیل و آب‌گرفتگی در کشور از سوم تا هشتم فروردین ۹۶، گفت:  در این مدت ۱۵ استان ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین،کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان،هرمزگان و یزد  متاثر از سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات امدادی در ۱۶۹ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین استان‌های درگیر سیل و آب‌گرفتگی، عنوان کرد: بر این اساس ۸ هزار و ۶۸۰ تن از متاثران خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و ۳ هزار و ۹۹۱ متاثر از سیل نیز اسکان اضطراری داده شدند.

فتحی با اشاره به نجات ۶۸ متاثر از سیل و آب‌گرفتگی، گفت: بر این اساس ۲ تن در روستای دشت پلنگ دشتی در استان بوشهر مفقود شدند و امدادگران نیز ۱۶۳ تن را به مناطق امن منتقل کردند.

وی همچنین به رهاسازی ۶۷ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب اشاره و اظهار کرد: در این زمینه ۱۰۱ واحد مسکونی نیز از سیلاب با به‌کارگیری ۲۴ دستگاه موتور پمپ و لجن‌کش، تخلیه شد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به توزیع ۲۴۹ دستگاه چادر و ۲ ‌هزار و ۳۹۰ تخته پتو میان متاثران از سیل و آب‌گرفتگی، گفت:  به علاوه ۴۳۰ تخته موکت، ۵۰۰ ست شست‌وشو، ۲۴۰ شعله والور و فانوس، ۲۷ هزار و ۶۰۰ قوطی انواع کنسرو، یک‌هزار و ۴۶۰ قرص نان، ۵۶۵ بطری آب معدنی، ۶۸۰ کیلوگرم برنج و ۱۲۶ کیلوگرم حبوبات نیز میان متاثران توزیع شده است.

وی با اشاره به انتقال هوایی ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی در مناطق سیل‌زده کرمان، افزود: امدادرسانی در استان‌های بوشهر، کرمان، هرمزگان و فارس ادامه دارد.

خدمات امدادی هلال‌احمر در نوروز به ۶۳ هزار مورد

همچنین مرتضی سلیمی  – رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با تشریح خدمت‌رسانی در طرح ملی امداد و نجات نوروز ۹۶، از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ساعت ۶ صبح  ۸ فروردین ۹۶، گفت: مردان خستگی‌ناپذیر هلال‌احمر در ۳ هزار و ۱۵۴ ماموریت امدادی خدمات لازم را به ۶۲ هزار و ۸۰۰ تن از هموطنان ارائه کرده و ۲ هزار و ۲۳۹ تن هموطنان را از حوادث نجات دادند.

سلیمی با تشریح خدمات امدادگران در ۱۳ روزه اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروز ۹۶ هلال‌احمر، اظهار کرد: امدادگران هلال‌احمر در مجموع در ۳ هزار و ۱۵۴  ماموریت امدادی، خدمات لازم را ارئه کردند که در این میان یک‌هزار و ۳۷۸ ماموریت شامل ۴۴ درصد از ماموریت‌های امداد و نجات؛ ترافیکی بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی به ۶۲ هزار و ۸۰۰ تن  از هموطنان در ۱۳ روز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، افزود: بر این اساس ۲ هزار و ۲۳۹  تن از حوادث نجات داده شدند و یک‌هزار و ۵۲۰ تن  نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی با اشاره به ارائه خدمات درمان سرپایی به ۱۳ هزار و ۷۰۰ تن از هموطنان، عنوان کرد: در این زمینه ۱۷ هزار و ۵۹۵ تن از هموطنان از خدمات اسکان اضطراری و ۱۴ هزار و ۷۲۳ مسافر نوروزی از اسکان موقت بهره برده و ۲۹۷ مورد عملیات رهاسازی از جمله رهاسازی ۵۶۴ مصدوم در سوانح ترافیکی انجام شده است.

بلاغ

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار