رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 25 June
 • ساعت زمین رویدادی جهانی است که هر سال برای آگاهی بخشیدن به مردم در زمینه تغییرات آب و هوایی و مصرف محتاطانه انرژی در سیاره زمین صورت می گیرد.

  به گزارش عصرساري،

  به گزارش پایگاه خبری «العهد»، سیدنی بار دیگر نمادهای مهم این شهر را به منظور احترام به زمین به مدت یکساعت در سالگرد جهانی «ساعت زمین»، خاموش کرد.

  شهر سیدنی، پایتخت استرالیا به مناسبت «ساعت زمین»، که ده سال پیش زنگ آغاز آن را نواخته بود، دوباره خاموش شد. هدف از گرامیداشت چنین روزی، آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی، و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان است که همچنان تحقق آن نیاز به تلاش مضاعف  خانواده‌ها و سازمان‌ها دارد.
  امسال نیز پس از گذشت ده سال، سیدنی دوباره سایر دستگاه‌های الکتریکی نمادهای مهم شهر را در راستای ساعت زمین مانند کاخ معروف «اپرا» و همچنین پل اصلی شهر را به مدت یک‌ساعت خاموش کرد.
  گفتنی است در روز جهانی “ساعت زمین” معروف‌ترین و مهم‌ترین نماد‌های شهرهای بزرگ جهان چراغ‌های خود را به مدت یک ساعت خاموش می‌کنند.
  ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است.
  روز جهانی ساعت زمین هر سال در آخرین شنبه ماه مارس از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه، به‌وقت محلی شرکت‌کنندگان، برگزار می‌شود.
  بدین منظور،  بسیاری از مردم و سازمان‌های کشورهای جهان برای محافظت از زیبایی‌های سیاره زمین سعی می‌کنند تا در آن روز به مدت یک ساعت تمام لامپ‌ها و وسایل الکتریکی به ویژه در مراکز عمومی مانند نمادهای مهم و بناهای تاریخی را خاموش کنند.
  «گلرت»، یکی از دانشجویان استرالیایی در گفتگوی خود گفته بود: من از این عملکرد صددرصد حمایت می‌کنم.
  گلرت در ادامه گفتگوی خود گفت: “بعضی مردم فکر می‌کنند که ایده تغییرات آب و هوا الان قابلیت تحقق ندارد، و به همین دلیل برای آن تلاشی نمی‌کنند، ولی بهتر است که مردم این شهر، به منظور حمایت از این دیدگاه باهم‌دیگر متحد شوند.
  ساعت زمین نخستین بار توسط روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد در سال ۲۰۰۷، زمانی مطرح شد که ۲٫۲ میلیون نفر از ساکنین سیدنی اقدام به خاموش کردن چراغ‌های غیرضروری کردند. به دنبال این اقدام سیدنی، بسیاری از شهرهای دیگر جهان، این رویداد را به تصویب رساندند.
   بلاغ

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار