رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
 • السبت ۸ ذو القعدة ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 21 July
 • مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداری ساری از مشاركت شهروندان در پاكيزگی شهر و پرداخت قبوض بهای هزينه خدمات شهری قدردانی كرد.

  به گزارش عصرساري، یاسر بهارفر در تشریح قبوض خدمات شهری، گفت: مبالغ درج شده در قبوض بهای هزينه خدمات شهری، شامل هزينه‌های سالانه جمع‌آوری، انتقال و دفن زباله‌ها و رفت‌ و روب شهری هر خانوار است كه برای اماكن مسكونی در سال ۱۳۹۵ مبلغ يكصد هزار تومان بوده و در سه دوره چهارماهه چاپ و توزيع شده است.

   

  سهم هر خانواده ساروی در روز ، كمتر از ۳۰۰ تومان

  مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداری ساری از عدم افزايش بهای هزينه خدمات شهری در سال ۱۳۹۶ خبرداد  و افزود: علی رغم ابلاغيه وزارت كشور با توجه به مصوبه شورای محترم شهر، در سال ۱۳۹۶ برای اماكن مسكونی هيچ‌گونه افزايش هزينه  نخواهيم داشت اما با تفكيک اماكن پرزباله از سايرصنوف نوع محاسبات برای آن‌ها متفاوت می‌شود، همچنين با بازبيني در هزينه‌های مشاغل خاص مانند مطب پزشكان و دفاتر مهندسان تعديل‌هايی را در اين صنوف خواهيم داشت.

  وی محاسبه كليه هزينه های خدمات شهری را بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت كشور اعلام كرد و افزود: در ابلاغيه وزارت كشور، شهرداری‌ها مكلف شده‌اند ظرف مدت پنج سال، تمامی مبالغ قبوض هزينه خدمات شهری را تا نرخ تمام شده هزينه‌های مربوط به جمع آوری، انتقال، دفن زباله‌های شهری و رفت و روب شهری افزايش و آن را تماما از شهروندان اخذ کنند.

  بهارفر در ادامه یادآور شد: سازمان مديريت پسماند، بر اساس همين مصوبه، هرساله محاسبات مربوطه را انجام و از طريق شهرداری به شورای اسلامی شهر، پيشنهاد می‌کنند و شورا بر اساس شرايط اجتماعی و اقتصادی شهروندان و ميزان تورم عمومی نسبت به تعديل مبالغ پيشنهادی بر اساس فرمول های ابلاغی وزارت كشور اقدام و جهت اجرا به سازمان ارسال می‌نمايد كه بر اين اساس، تعرفه های اعلام شده در سال هاي ۹۴ و۹۵ ، حدودا ۴۵ درصد كمتر از مبالغ واقعي و محاسباتي است. همچنين ميانگين نرخ قبوض بهاي هزينه ي خدمات شهري اصناف نيز براي سال آتي ماهانه ۷۵۰۰ تومان پيشنهاد شده كه متوسط ۲۵۰ تومان در روز را خواهد داشت .

  مديرعامل سازمان پسماند مشاركت مردم در پرداخت قبوض را خوب توصيف كرد و گفت: نگاه سازمان و شهرداري ساري و خصوصاً شهردار نگاه حمايتي است و خوشبختانه شوراي اسلامي شهر نيز تعامل سازنده‌اي را با شهرداري و سازمان در اين خصوص دارد و درنتيجه شاهد تصويب تعرفه‌هايي به‌مراتب بسيار كمتر از مصوبه ابلاغي وزارت كشور هستيم چراكه چنانچه هزينه خدمات شهري در سال گذشته در شهر ساري با فرمول وزارتخانه براي هر واحد مسكوني محاسبه مي‌شد، اين مبلغ صد و هفتاد هزار تومان و در سال جاري حدود دويست هزار تومان بوده است، اما سازمان تقريباً نيمي از اين مبلغ را از شهروندان اخذ مي‌نمايد.

  وي ادامه داد: با تصويب شوراي اسلامي شهر، هر واحد مسكوني در سال ۹۵، تنها صد هزار تومان پرداخت مي‌نمايد كه درواقع هر خانوار ساروي در هرماه ۸ هزار تومان و در يك روز كمتر از ۳۰۰ تومان هزينه جمع‌آوري، انتقال و دفن زباله‌هاي شهري و رفت‌وروب شهري مي‌پردازد.

   

  بيش از ۷۵ درصد هزينه هاي مديريت پسماند را شهرداري ساري مي پردازد

  مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري ساري از هزينه‌هاي بالاي شهرداري در بخش مديريت پسماند خبر داد و بيان كرد: شهرداري ساري هرساله هزينه‌اي بالغ‌بر ۲۰ ميليارد تومان در بخش مديريت پسماند متقبل مي‌شود كه فقط حدود ۱۵ درصد آن از محل قبوض شهروندان تأمين و مابقي را شهرداري تقبل مي‌نمايد.

  بهارفر از جرائم ديركرد سخن گفت و بيان كرد: به پيشنهاد سازمان مديريت پسماند و شهرداري ساري و مساعدت شوراي اسلامي شهر، جرائم مربوط به ديركردها نيز بخشيده شده است و شهرونداني كه تا پايان سال، نسبت به پرداخت معوقات اقدام كنند از ۳۰ درصد تخفيف نقدي نيز بهره مند خواهند شد، همچنين در موارد خاص تا ۴۰ درصد قابل اعمال خواهدبود.

  اين مسئول افزود: جهت تسهيل و تسريع در امر پرداخت و كاهش مراجعه حضوري شهروندان به بانك‌ها، سازمان مديريت پسماند شهرداري ساري به‌عنوان نخستين سازمان مديريت پسماند در كشور، نسبت به اخذ شناسه قبض و شناسه پرداخت و درج آن در قبوض خدمات شهري از طريق بانك مركزي اقدام كرده است. به‌اين‌ترتيب شهروندان مي‌توانند قبوض خود را از درگاه تمامي بانك‌ها و يا از طريق دستگاه‌هاي خودپرداز، اينترنت بانك، همراه بانك و تارنماي سازمان پرداخت نمايند.

  وي سرانه توليد بالاي زباله در ساري را يكي از دلايل بالا بودن هزينه‌ها دانست و افزود: قبوض برخي شهروندان بيش از يكصد هزار تومان در سال است كه علت آن يا بدهي‌ها گذشته و يا تعدد واحدهاي مسكوني يك ساختمان در يك سند ثبتي است.

   

  شهروندان خوش حساب جايزه مي گيرند/هرگونه مغايرت و عدم دريافت قبض پسماند به شهرداري منطقه محل سكونت مراجعه نمايند

  بهارفر از برگزاري قرعه‌كشي “جوايز شهروندان خوش‌حساب” خبر داد و گفت: در راستاي ارج نهادن به همكاري و تعامل شهروندان عزيز و تقدير از شهروندان خوش‌حسابي كه نسبت به پرداخت به‌موقع قبوض بهاي خدمات شهري اقدام مي‌كنند، اين سازمان به‌مانند سال گذشته، جوايز ارزنده‌اي را براي خوش‌حسابان در نظر گرفته است.

  وي تصريح كرد: شركت در قرعه‌كشي جوايز ارزنده اين سازمان، صرفاً در صورت تسويه‌حساب هزينه خدمات شهري تا ۲۰ اسفند سال جاري ميسر است و امسال نيز جوايزي اهدا خواهد شد.

  مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري ساري ادامه داد: از شهروندان عزيز درخواست داريم در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در قبوض يا عدم دريافت آن ، به شهرداري منطقه محل سكونت خود و يا سازمان مديريت پسماند شهرداري ساري واقع در خيابان ملامجدالدين مراجعه نمايند.

  بهارفر ضمن تقدير و تشكر از مشاركت شهروندان اضافه كرد: همكاران ما در سازمان و شهرداري‌هاي مناطق، آماده پاسخگويي به شهروندان تا روزهاي پاياني سال هستند. اميدواريم شهروندان ساروي نسبت به تسويه‌حساب قبوض و معوقات گذشته تا پايان امسال اقدام كنند.

  وی در پايان اعلام کرد: سامانه پيامكي (۱۰۰۰۲۰۰۰۴۴) و تلفن (۳۳۲۰۲۱۲۲) نيز آماده پاسخگويي به سوالات شهروندان عزيز مي‌باشد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار