رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
 • السبت ۸ ذو القعدة ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 21 July
 • اختلاف معناداری میان این افراد نمی بینم. بیشتر اختلافات، سلیقه و کارشناسی است که بحث تخصصی می‌باشد و باید تخصصی بررسی شود تا حق با کدام است.

  به گزارش عصرساري، مسعود پيري داراي مدرك تحصيلي فوق ليسانس مديريت برنامه ريزي و مسئول اموراداري و كارگزيني دادگستري استان مازندران  است که در انتخابات چهارمين دوره شوراي شهر ساري شركت كرده و با كسب ۱۹ هزار و ۸۹ راي به عنوان منتخب سوم مردم ساري پاي به پارلمان گذاشت. با او در یک روز سرد زمستانی گفت وگو کردیم.

  به عنوان یک عضو شورا  آیا از شورای چهارم رضایت دارید و عملکرد آن را مطلوب می دانید؟
  سؤال شما کلی است. بله؛ بنده عضو شورا هستم و طبیعی است بگویم این شورا به لحاظ کمی و کیفی نسبت به ادوار شوراها ارتقا داشته است. این را می‌توان از رقم بودجه 90 میلیاردی در سال 91 تا بودجه 550 میلیاردی در سال 95 بررسی کرد. از طرفی هم نیازی به بررسی نیست اگر در شهر قدم بزنید اثرات خدمات و پروژه های شهرداری  را مشاهده می کنید.

  شایعاتی مطرح می‌شود که کانال‌های تلگرامی با هزینه بیت المال  در ساری در حال فعالیت هستند و اقدام به تخریب افراد می‌کنند که دامنه این تخریب ها گاهی آنقدر وسیع می شود که همکاران شما در شورا را هم مورد هجمه قرار می دهد. نظر شما در این
  خصوص چیست؟
  بنده حضور پر رنگی در فضای مجازی نداشته و کانال تلگرامی ندارم. شهرداری ساری هم اساساً دراین فضا نیست. در ضمن اطلاعی از موضوعی که می‌گویید ندارم.

  زمینه حضور بانوان در شورای شهر ساری کمرنگ است. دلیل آن چیست؟
  به اعتقاد بنده خلاء مدیریت بانوان در مدیریت شهری مشهود است، چراکه بیش از نیمی از جمعیت ساری را بانوان تشکیل می‌دهند.  از طرف دیگر بانوان بر روی نیم باقیمانده دیگر هم اثر مثبت می گذارند. باید به همین جهت نگاه به آنان تقویت شود و زمینه حضور و استفاده از فرصت های پیش رو در خصوص این قشر از جامعه در شوراها فراهم گردد. در شورای چهارم به دنبال آن بودیم تا همواره از حضور بانوان در شورا و مدیریت شهری استقبال کنیم.

  در خصوص معرفی افراد برای اشتغال زمزمه هایی شنیده می‌شود و حتی یکی از دوستان شما در شورا این موضوع را در مصاحبه خود تایید کرده است. اگر بخواهید صریح بگویید آیا شما هم کسی را برای اشتغال معرفی کردید؟
  بنده مصاحبه آن عضو شورا را نخواندم، اما بله بنده هم افرادی را برای اشتغال معرفی کردم.

  افراد از اقوام شما بودند؟
  خیر لزوماً اینگونه نیست. هرچند اقوام ما هم حق دارند.
  یعنی حق اقوام خود را برای استخدام می دانید؟
  بالاخره افراد تحصیل کرده اقوام ما هم حق کار دارند. ولی من لزوماً اینگونه عمل نکردم.
  انتخابات شورای شهر را پیش رو داریم و با کاندیداتوری افراد ورزشی مواجهیم. آیا حضور افراد ورزشی در شورای شهر حوادثی نظیر پلاسکو پدید نمی آورد؟
  ریزش ساختمان پلاسکو  نتیجه حضور ورزشکاران در شورا نبود و این تعمیم، تعمیم اشتباهی است. چرا به این افراد به چشم غیر متخصص نگاه می کنیم. آیا اینکه من یک فرد ورزشی هستم؛ غیر متخصص محسوب می شوم؟! این حرف نادرست است. تخصص ها در قسمت‌های مختلف بخش بندی می شود. همانقدر  که در شورا و شهرداری  نیاز به مهندس عمران، معماری  و بودجه است به همین اندازه نیاز به افراد  متخصص ورزشی داریم. چراکه یکی از وظیفه شهرداری ها کمک به حوزه ورزش است. نسخه پیچیدن برای اینکه نباید فرد ورزشی در شورا باشد را قبول ندارم.

  برخی معتقدند میان حسین زادگان و عبوری اختلافاتی وجود دارد. نظر شما به عنوان عضو شورا در این باره چیست؟
  بنده آقایان عبوری و حسین زادگان را ازظرفیت‌های شهر می‌دانم که می‌توانند در ترازهای بالاتری به مملکت خدمت کنند و هر دو عزیز را می شناسم. اختلاف معناداری میان این افراد نمی بینم. بیشتر اختلافات، سلیقه و کارشناسی است که بحث تخصصی می‌باشد و باید تخصصی بررسی شود تا حق با کدام است. اختلافاتی که منجر به کارشکنی باشد وجود ندارد.

  مشکل اساسی شهر ساری چیست و اولویت شما در سال 96 چیست؟
  در سال 96 تمرکز بر روی حوزه های ترافیکی و آبهای سطحی در دستور کار قرار دارد. باید در نظر داشت برای جمع آوری آبهای سطحی نیاز به 400 میلیارد اعتبار است که حجم زیادی از آن در طی سالهای گذشته انجام شد و برای به بازدهی رسیدن ادامه این مسیر در دستور کار قرار گیرد.

  به نظر شما شورای شهر چقدر توانسته است از مشورت افراد صاحب‌نظر، باتجربه و متخصص در زمینه‌ توسعه و عمران استفاده نماید؟
  شاید یکی از نقاط آسیب‌پذیر شورای چهارم در این مساله باشد. شورای چهارم ترکیب انفرادی خوبی داردکه صاحب اندیشه هستند، اما به گمان من می توانستیم  شورا را با حضور چهره های دانشگاهی و بهره مندی از نظر اعضای ادوارپیش شورا بهتر مدیریت کنیم.

  برخی معتقد در هزینه کردهای شهرداری انحراف وجود دارد. نظر شما در این باره چیست؟
  به بنده مستندات دال بر تخلف شهرداری نرسیده است. حرف زیاد است اما رسانه‌ها نباید به آن دامن بزنند. اگر انحرافی در پروژه ها هست مصداقی اعلام کنید تا  بررسی شود. هرچند بنده برای نگرانی‌هایی که وجود دارد احترام قائلم و مفید می دانم.

  در خصوص بیلبوردهای شهر ساری و مسائلی که مطرح می‌شود، توضیح دهید.بیلبوردهای تبلیغاتی تا سال 93 انضباطی نداشت. شورا شهرداری را مکلف کرد و قوانینی مصویب شد.الان هم برای مزایده اقدام شد. هز عزیزی توانایی دارد می‌تواند این کار را انجام دهد بیاید و کمک کند.

  شما در انتخابات با جریانی موسوم به عملگرایی علیه نامزدی اقدام کردید و گزینه دادید. چه هدفی داشتید؟
  جریان موسوم به عملگرایی بر آمده از ظرفیت‌های جدیدی است که در شهر کشف شد. هدف آن بود تا همه عزیزان شورا و شهرداری به سمت عمل برای خدمت به مردم پیش بروند. نه کسی مبدع آن است و نه کسی مخترع. یک دسته از دوستان که به دنبال آن بودند تا بیشتر کار کنند -به جای حرف زدن- وارد این دسته شدند. ما هم بر حسب تکلیف اجتماعی وارد این دسته شدیم. اینطور نبود که گزینه مد نظر، تنها انتخاب پیری باشد، بلکه نظر جمعی بر روی آن دو  گزینه بود. البته باید بگویم بقیه گزینه ها هم توانمند بودند، شاید اگر زمان بیشتری داشتیم گزینه ها تغییر می کرد.

   آیا با آقای دامادی مشکل شخصی دارید که گزینه شما نبود؟
  برای آقای دامادی  احترام زیادی قائلم و ایشان را نماینده شهرم می دانم. بنده هیچ مشکل شخصی با ایشان ندارم و هرجا که لازم باشد در راستای خدمتگزاری و برای مردم شهر دستور دهند اقدام می کنم . جا دارد بگویم انتخاب نکردن ایشان به معنای ضعف ایشان نیست، بلکه گزینه و نظر شخصی ما ایشان نبودند. به هر حال باید از سیزده نفر دو نفر انتخاب می شدند، بگذارید از فرصت استفاده کنم و بگویم آنچه در خصوص اختلاف میان آقایان دامادی و عبوری مطرح می شود، اختلاف سلیقه است و نباید به حرف وحدیث هایی  دامن زد که مردم متضرر شوند.

  در خصوص دریافتی هایتان در شورا بگویید.
  میزان دریافتی های من در شورا بیشتر از بقیه دوستان نیست، معذورم بگویم شاید مشکل اداری باشد. اما آماده‌ام در خصوص اموالم چه قبل و چه بعد شورا روشنگری کنم.

  در خصوص زباله سوز توضیح می دهید؟
  شهرداری در خصوص زباله وظیفه جمع‌آوری و دفن را بر عهده دارد. تهیه مکان با شهرداری نیست و نباید فرصت تبدیل به بحران شود. با وجود این نگرانی مردم چهاردانگه را از  شیرابه ها  حق قانونی آن‌ها می دانیم. به همین جهت شهرداری و پیمانکارچینی به تعهدات خود در راستای تاسیس زباله سوز عمل کردند. اما دولت به دلیل تغییرات بهای ارز نتوانست به تعهد عمل کند. با پی گیری مدیران ارشد مشکلات حل شد و به دنبال آن هستیم تا ظرف مدت یک سال آینده کارخانه زباله سوز افتتاح شود.

   حرف پایانی؟
  از مردم می‌خواهم تا با شناخت بیشتری مبادرت  به انتخاب نامزدهای انتخابات نمایندو قوم گرایی، شخصی نگری و کوتاه نگری ها را کنار بگذارند تا نقش مدنی آنها به عنوان شهروند به درستی اجرا شود.

  منبع: خبر شمال

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار