رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
 • الخميس ۷ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Thursday 21 June
 • زنگ خطر وجود زباله های عفونی مطب ها توسط رئیس محیط زیست ساری به صدا درآمد آیا مدیرکل جدید محیط زیست مازندران هم نسبت به وجود زباله های عفونی مطب ها احساس خطر می‌کند.

  به گزارش عصرساري، بحث تخلیط زباله‌های عفونی با سایر زباله‌ها برای اولین بار توسط رئیس محیط زیست شهرستان ساری با شجاعت مطرح شد.

  انتظار این بود که این موضوع به صورت جدی توسط مسئولانی، که ادعای حمایت از سلامت جامعه را دارند، به صورت جدی پیگیر و نسبت به رفع این معضل که دامنگیر استان مازندران است اقدام اساسی انجام دهند.
  تبعات این موضوع به حدی برای رئیس محیط زیست شهرستان ساری سنگین بود که وی در مصاحبه‌اش حتی بحث اینکه شاید مورد غضب دست اندرکاران امر قرار بگیرد، هم اشاره کرد.
  مطرح کردن بحث وجود زباله‌های عفونی با زباله‌های عادی، با وجود اینکه مدت طولانی در استان انجام می‌شود، شوک بزرگ زیست محیطی بود که مطرح شد، انتظار بود که متولیان امور با توجه به اینکه این بحث رسانه ای شد در رسانه توضیحات خویش را مطرح کنند.
  رئیس محیط زیست ساری در حقیقت پرده از مشکل چندین ساله برداشت که در زمان فعالیت مدیر کل قبلی محیط زیست در استان اقدام اساسی برای آن انجام نمی‌شد و جای تعجب دارد که این مدیر چه طور در روز تودیع خویش از عملکرد چندین ساله خود دفاع کرد.
  در حال حاضر جای خرسندی دارد که مدیرکل جدید محیط زیست استان مازندران هم رویکرد مناسب‌تری نسبت به حفاظت محیط زیست در استان دارد و خواستار ساماندهی زباله‌های عفونی مطب‌ها و مراکز خصوصی شد.
  حسینعلی ابراهیی کارنامی در این ارتباط اظهار کرد: برای ساماندهی زباله‌های عفونی مطب ها و مراکز بهداشتی پشتوانه قانونی مناسبی داریم.
  وی تاکید کرد: هر فردی که زباله عفونی تولید می کند باید نسبت به بی خطرسازی آن اقدام کند.
  حال باید دید که مدیرکل محیط زیست استان مازندران با این رویکرد می تواند در برابر ارگان‌های مختلف و بعضاً متخلف بایستد و نسبت به ساماندهی زباله‌های عفونی مطب‌ها اقدام کند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار