امروز : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۸:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازار سکه و طلا همچنان راکد است

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: داد و ستد سکه و طلا و تولیدات ساخته شده از آن در بازار تهران به حداقل رسیده است.

به گزارش عصرساري،

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: داد و ستد سکه و طلا و تولیدات ساخته شده از آن در بازار تهران به حداقل رسیده است.

«محمد کشتی آرای» امروز (چهارشنبه) افزود: امروز متوسط قیمت اونس جهانی طلا یک هزار و ۱۶۶ دلار ثبت شد که نسبت به آخرین ساعت های معاملات دیروز (یک هزار و ۱۵۵ دلار) افزایشی بیش از ۱۰ دلاری نشان می دهد.

به گفته وی، این نوسان معمولی و طبیعی است و حتی ممکن است فردا کاهش یابد.

این مسوول گفت: نکته مثبت در مورد طلا این است که در این زمان از سال و با ورود به سال جدید میلادی نوسان شدیدی را تجربه نمی کند؛ موضوعی که در سال های گذشته متاثر از وضعیت بازار، قیمت نفت و … متفاوت بود.

وی اضافه کرد: اما دو روز گذشته ارز در بازار داخلی شاهد نوسان هایی رو به بالا و افزاینده بود که تاثیر خود را بر بازار طلا و سکه بر جای گذاشت و این افزایش قیمت جهانی را تشدید کرد.

کشتی آرای بیان داشت: این روزها بازار طلا و سکه در رکود به سر می برد و داد و ستدها به حداقل رسیده، به طوری که تقاضا برای سکه و تولیدات ساخته شده از طلا نرمال و رو به پایین است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: تاکنون سیاست جدید اقتصادی از سوی آمریکا در سال جدید میلادی اعلام نشده و بر همین اساس تاثیری در بازار طلا نداشته است.

صرافان ارز و سکه امروز (تا لحظه انتشار این خبر) هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با افزایش ۱۵ هزار ریالی، ۱۱ میلیون و۶۰۰ هزار ریال داد و ستد کردند.

همچنین هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۳۰ هزار ریال افزایش نسبت به دیروز در این ساعت، ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و هر نیم سکه با کاهش ۵۰ هزار ریالی، ۶ میلیون و ۴۰ هزار ریال فروخته شد.

هر قطعه ربع سکه طلا نیز با کاهش ۱۰ هزار ریالی، سه میلیون و ۲۰۰ هزار ریال فروخته شد، همچنین سکه گرمی با کاهش ۲۰ هزار ریالی، دو میلیون و ۴۰ هزار ریال داد و ستد شد.

اتحادیه طلا، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار را یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۴۱۰ ریال اعلام کرده است که نسبت به سه شنبه ۲۳۰ ریال افزایش به ثبت رسانید.

فرادید

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار