رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • سومین جشنواره نمایش‌های سیاه بازی از ششم دیماه در ساری آغاز به کار می کند.

  به گزارش عصرساري، محمد جونیان در جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره سراسری سیاه بازی ساری با اعلام اینکه مرکز مازندران از ششم دیماه به مدت چهار روز میزبان سومین جشنواره نمایش‌های سیاه بازی است، گفت: در این جشنواره بیش از 150 هنرمند جوان و پیشکسوت از استان‌های مختلف و کارگردانان و بازیگران جوان حضور دارند.

  دبیر جشنواره سراسری سیاه بازی با اشاره به برنامه های پیش روی این جشنواره، اظهار کرد: پس از فراخوان اعلام شده از 20 استان و 27 شهرستان، 47 اثر نمایشی به دبیرخانه دائمی این جشنواره در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رسید.

  وی در تشریح نحوه داوری این جشنواره، تصریح کرد: پس از داوری مرحله نخست، هفت گروه نمایشی از 6 استان گلستان، همدان، یزد، زنجان، سمنان و تهران برای حضور در این جشنواره ملی معرفی شدند که در مدت چهار روز به رقابت خواهند پرداخت و منتخبین این جشنواره به جشنواره سراسری و بین المللی نمایش‌های آئینی و سنتی کشور در تهران معرفی خواهند شد.

  جونیان در ادامه افزود: در حاشیه این جشنواره ضمن نشست‌های تخصصی و کلاس‌های فشرده برای کارگردانان و بازیگران ، مراسم تجلیل از استاد علی نصیریان پیشکسوت هنر سینما و تئأتر و تلویزیون برگزار می‌شود.

  وی در پایان یادآور شد: این جشنواره با حمایت اداره کل مرکز هنرهای نمایشی و کانون انجمن‌های آئینی و سنتی کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و گروه تئاتر فخ و مؤسسه صدای باران پارسیان برگزار می شود.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار