رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • به گزارش عصرساري،اهالی مسیحی شهر حلب، که اکنون به کنترل کامل نیروهای ارتش سوریه درآمده است، برای نخستین بار از سال 2012 مراسم چراغانی درخت کریسمس را در میدان عزیزیه در غرب این شهر برگزار کردند. بر اساس گزارش شبکۀ خبری آر‌تی روسیه، بالکن‌های خانه‎های اطراف میدان عزیزیه به پرچم‌های سوریه مزین شده بودند و […]

  به گزارش عصرساري،اهالی مسیحی شهر حلب، که اکنون به کنترل کامل نیروهای ارتش سوریه درآمده است، برای نخستین بار از سال 2012 مراسم چراغانی درخت کریسمس را در میدان عزیزیه در غرب این شهر برگزار کردند.

  بر اساس گزارش شبکۀ خبری آر‌تی روسیه، بالکن‌های خانه‎های اطراف میدان عزیزیه به پرچم‌های سوریه مزین شده بودند و صدها تن از جامعۀ اقلیت مسیحیِ شهر حلب بازگشت صلح به این شهر را جشن گرفتند.

  حلب
  حلب

  بر اساس گزارش آر‌تی، شامگاه سه‌شنبه، هم‎زمان با برگزاری مراسم کریسمس، به فاصلۀ چند متری از میدان عزیزیه، یک انفجار نیز رخ داد که البته تلفاتی در بر نداشت.

  به گفتۀ خبرنگار این شبکه که در صحنۀ وقوع این حادثه حاضر بوده است، در پی وقوع این انفجار نوری در آسمان مشاهده شد و دست‎‏کم نیمی از حاضرین در میدان عزیزیه، گریختند.

  حلب به عنوان بزرگ‌ترین شهر سوریه که روزگاری یک مرکز تجاری بوده است، از اواسط سال 2012 به دو بخش تحت کنترل دولت در غرب و تحت کنترل معارضان مسلح دمشق در شرق، تقسیم شده بود.

  نیروهای ارتش سوریه از تاریخ 27 تیر، مناطق تحت تصرف تروریست‌ها را در شرق حلب به محاصره درآوردند و در نهایت در آذر ماه موفق به آزادسازی کامل این شهر شدند.

  تخلیۀ معارضینی که هنوز در شرق حلب هستند، رو به اتمام است. قرار است نیروهای دولتی ظرف روزهای آتی به مناطق شرقی حلب وارد شوند.

  سوریه از سال 2011 (اواخر اسفند 1389) صحنۀ ناآرامی‌ مرگبار است. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد جنگ در سوریه تاکنون بیش از 470 هزار کشته برجا گذاشته است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار