رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۳ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 26 May
 • مدیر عامل بنیاد مهدویت مازندران از راه اندازی فرهنگسرای انتظار در ساری خبر داد و گفت: این مرکز با همکاری شهرداری مرکز استان احداث خواهد شد که در این مرکز مهدکودک، کتابخانه تخصصی، آموزش مجازی مهدویت و دیگر بخش های تبلیغ تخصصی مهدویت وجود دارد.

  به گزارش عصرساري،حجت الاسلام محمد رضا نصوری، مدیر عامل بنیاد مهدویت مازندران در نشستی خبری  با اشاره به ضرورت تبیین و ترویج فرهنگ مهدویت در جامعه، گفت: به خوبی نسبت به مسأله مهدویت پرداخته نشده و فرهنگ مهدویت در جامعه مهجور مانده است.

  وی با بیان این که نسل جوان جامعه نیازمند معارف مهدوی هستند، تصریح کرد: این معارف باید با استدلال و برهان های منطقی برای نسل جوان تبیین شود تا راه نفوذ دشمنان برای ضربه زدن به دین و ارزش های معنوی بسته شود.

  مدیر عامل بنیاد مهدویت مازندران از انتظار، عاشورا و غدیر به عنوان سه مفهوم متعالی در فرهنگ شیعه یاد کرد و بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران در بستر این سه مفهوم شکوفا شده و مسیر رشد و تعالی را طی می کند.

  معاون ارتباطات بنیاد مهدویت کشور پايبندي به فرهنگ عاشورا و مهدويت را شاخص ترين مؤلفه مقابله با هجمه هاي دشمنان عنوان كرد و افزود: حفظ وحدت و اعتقادات ارزشي در پايبندي به این دو فرهنگ اصیل است.

  حجت الاسلام نصوری در ادامه سخنان خود با اشاره به تشکیل این بنیاد در سال 79، اظهار کرد: تاکنون دوره تربیت مربی مهدویت برای 50 روحانی استان برگزار شده است.

  وی با بیان این که آموزش طلاب و روحانیان علاقه مند یکی از برنامه های مهم بنیاد مهدویت استان است، تصریح کرد: 400 فارغ التحصیل سطح سه و چهار دوره‌های مهدویت را در قم آموزش دیده و به مناطق آموزشی و تربیتی استان مازندران اعزام شدند.

  مدیر عامل بنیاد مهدویت مازندران از آموزش هزار و 500 نفر در استان از سوی این بنیاد خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این 200 عنوان کتاب درباره مهدویت با همکاری این بنیاد تألیف و به چاپ رسیده است.

  حجت الاسلام نصوری در ادامه سخنان خود از راه اندازی کتابخانه تخصصی مجازی مهدویت با 5 هزار جلد کتاب در آینده ای نزدیک در مازندران خبر داد و خاطرنشان کرد: این کتابخانه به منظور بهره گیری مناسب محققان و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی در ساری راه اندازی خواهد شد.

  وی در ادامه سخنان خود به تدوین بانک اطلاعات نرم افزاری مهدویت در استان اشاره کرد و بیان داشت: راه اندازی این بانک نرم افزاری ظرفیت خوبی برای محقق و پژوهشگران حوزه و دانشگاه خواهد بود تا از این ظرفیت مناسب بهره گیرند.

  حجت الاسلام نصوری در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری مراسم ولایتعهدی امام زمان(عج) در مازندران خبر داد و خاطرنشان کرد: این همایش با عنوان بیعتی تا همیشه با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار خواهد شد.

  مدیر عامل بنیاد مهدویت مازندران در ادامه سخنان خود از راه اندازی فرهنگسرای انتظار در ساری خبر داد و گفت: این مرکز با همکاری شهرداری مرکز استان احداث خواهد شد که در این مرکز مهدکودک، کتابخانه تخصصی، آموزش مجازی مهدویت و دیگر بخش های تبلیغ تخصصی مهدویت وجود دارد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار