رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 12 December
 • امام جمعه موقت ساری گفت: حادثه خونین قطار در استان سمنان از واقعه تروریستی حله عراق سنگین‌تر است.

  به گزارش عصرساري، حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: ماه محرم و صفر یک کلاس کسب علم و معرفت بودند که آنها را پشت‌ سر گذاشتیم.

  وی با بیان اینکه امسال مراسم جهانی اربعین حسینی به‌صورت بی‌نظیر برگزار شد، افزود: اربعین حسینی یک فرهنگ جهانی است و برای خود جایگاه خاصی دارد که باید به‌صورت گسترده به آن پرداخته شود.

  اما جمعه موقت ساری با بیان اینکه ربیع‌الاول بهار تمامی ماه‌هاست، تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) در این ماه متولد شدند و ارزش‌های بسیاری در آن وجود دارد.

  یوسف‌پور با بیان اینکه امام علی (ع) ایثارگری تاریخی جهان را با قرار گرفتن در بستر خواب پیامبر گرامی اسلام (ص) انجام داد، عنوان کرد: حضرت مهدی (عج) امامت خود را در ماه ربیع‌الاول آغاز کردند که اینها از نعمت‌ها و رحمت‌های خاص الهی است.

  وی با تأکید بر اینکه در ماه ربیع‌الاول باید از بدعت‌ها و بی‌بصیرتی‌ها در جامعه پرهیز کنیم، گفت: زندگی، روش و سیره پیامبر گرامی اسلام (ص) باید در زندگی مسلمانان ساری و جاری باشد.

  امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه بسیاری از کشورها به محبوبیت و قدرت ایران اسلامی حسادت می‌کنند، افزود: جان‌فشانی‌ها و شهادت‌ها برای حفظ انقلاب اسلامی و نظام ادامه دارد.

  این مسؤول بر لزوم ترویج فرهنگ وقف تأکید کرد و ادامه داد: وقف یکی از سنت‌های بشری است و در تمامی ملت‌های جهان سابقه طولانی دارد.

  یوسف‌پور با بیان اینکه وقف در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: در اسلام وقف بهترین مظهر صدقه جاریه و باقیات و صالحات است.

  وی با اعلام اینکه در اسلام عزیز خداوند متعال کمک به مؤمنان نیازمند، عمران، آبادی و کمک به فرهنگ اسلام ناب را وظیفه افراد متمکن می‌داند، تصریح کرد: همه مردم، مؤمنان و کسانی که در زندگی این قدرت و توان را دارند باید در عرصه وقف ورود پیدا کنند.

  امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه وقف دارای آثار اجتماعی و فردی است و وقف بهترین زمینه برای خودسازی به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: واقف از ثواب اخروی برخوردار می‌شود و عمران، آبادانی و کمک به فرهنگ اسلامی از جایگاه بالایی برخوردار است که توسط وقف تحقق پیدا می‌کند.

  این مسؤول با اشاره به اینکه بسیاری از بیمارستان‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه و … با وقف اداره می‌شوند، افزود: افراد متمکن هرچه در توان دارند قدم‌های مؤثری در حوزه ایجاد وقف‌های جدید بردارند.

  یوسف‌پور با تأکید بر اینکه در وقف نباید به منفعت دنیا توجه کرد و در واقع باید برای خداوند وقف شود، خاطرنشان کرد: کسی حق ندارد با قانون نظام اسلامی مخالفت و برعکس آن عمل کند.

  وی با اعلام اینکه قانون نظام جمهوری اسلامی ایران یک قانون اسلامی است و همه باید تابع قانون باشند تا اقتدار نظام تضمین شود، اظهار کرد: دانشگاه و دانشجو عناوین مقدسی هستند که در اسلام جایگاه بالایی دارند.

  امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه دانشگاه باید اسلامی باشد و مشخصه اصلی دانشگاه علم محوری است، افزود: تفکر الهی و اسلامی در دانشگاه‌ها باید جاری و ساری باشد.

  این مسؤول با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید توان علمی کشور که یکی از قدرت‌های نظام به‌شمار می‌رود را مورد توجه قرار دهد و اقتدار ببخشند، تصریح کرد: حادثه قطار در استان سمنان از حادثه حله عراق سنگین‌تر است.

  یوسف‌پور با اعلام اینکه مسؤولان احساس مسؤولیت بیشتری نسبت عملکرد خود داشته باشند، بیان کرد: عملکرد مسؤولان باید بیشتر مورد نظارت قرار گیرد تا دیگر شاهد حوادث غمگینی مانند حادثه قطار در سمنان نباشیم.

  وی با تأکید بر اینکه همه حافظان امنیت کشور باید بیدار و هوشیار باشند و وظیفه خود را بشناسند، گفت: جان یک نفر در کشور مهم است و مسؤولان در برابر این‌گونه حوادث دردناک قاطعانه تصمیم‌گیری کنند.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار